بیش از ۲۵ هزار بیمار مبتلا به MS تحت پوشش سازمان بیمه سلامت هستند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حنان حاجی محمودی به مناسبت روز جهانی بیماری ام اس افزود: تعداد نسخه بیمه شدگان مبتلا به ام اس تحت پوشش بیمه سلامت در سال ۹۶ بالغ بر ۱۵۰ هزار و ۲۹۰ مورد بود.

مدیرکل دفتر مدیریت خدمات تخصصی سازمان بیمه سلامت ادامه داد: همچنین کل هزینه پرداختی سازمان بیمه سلامت در سال ۹۶ برای این دسته از بیماران، هزار و ۸۰۰ میلیارد و ۸۵۸ میلیون و ۱۸۸ هزار و ۹۰۱ ریال بوده است.

وی در پایان افزود: ۸ قلم از داروهای تخصصی بیماران مبتلا به ام اس مشمول کاهش فرانشیز است و در بخش سرپایی و بستری با فرانشیز ۱۰ درصد به بیماران ارائه می‌شود.

به گزارش روابط عمومی بیمه سلامت هنوز دلیل قطعی بیماری ام اس کشف نشده، ولی مواردی نظیر کمبود ویتامین D، برخی ویروس‌ها و دلایل ژنتیکی می‌توانند به عنوان عامل این بیماری مطرح شوند و یک فرد می‌تواند این موارد را با هم یا یکی از آنها را داشته باشد. سرگیجه، تعادل نداشتن، بی حس شدن اندام‌ها، احساسات غیرطبیعی مانند مور مور شدن و ضعف اندام‌ها، خستگی مفرط، تمرکز نداشتن و اختلال در ادرار ممکن است به عنوان علامت‌های اولیه بیماری باشند. همه ساله روز جهانی ام اس در آخرین چهارشنبه ماه می برگزار می‌شود که امسال مصادف با ۸ خرداد ماه است.

پایان پیام/

مطالب مشابه