فضای مجازی در حوزه سلامت باید رصد شود تا آسیب‌زا نباشد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، عباسعلی پوربافرانی با اشاره به سودجویی در قالب مشاور روانشناسی در فضای مجازی گفت: مسلم است هر کسی که می‌خواهد یک خدمتی به خصوص در حوزه سلامت و روانشناسی بگیرد باید حتما از مراکز مجاز خدمت بگیرد. اینکه صرفا فردی در فضای مجازی خودش را روانشناس معرفی کند و افراد بخواهند به سراغ چنین افرادی بروند، حتما آسیب‌زا است و مشکلاتی را برای فرد و جامعه به همراه خواهد داشت.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: متاسفانه نظارت لازم در این حوزه کم شده و چنانچه نظارت خوبی صورت گیرد، این افراد اجازه نخواهند داشت که چنین اقدامی را در فضای مجازی انجام دهند. به هر حال فضای مجازی نیز می‌تواند رصد شود که اگر کسی بی‌جهت و به دور از واقعیت اطلاع‌رسانی می‌کند و یا در حوزه‌ای وارد می‌شود، باید با وی برخورد شود.

وی افزود: البته افراد سودجویی هستند که این اتفاقات را به دور از چشم مقام‌های نظارتی رقم می‌زنند لذا مردم باید حواس خود را جمع کنند تا فریب افراد سودجو را نخورند و برای گرفتن خدمات به مراکز مجاز بروند.

پوربافرانی در مورد نظارت بر مشاوران قلابی در فضای مجازی تصریح کرد: چنانچه کسی بخواهد فعالیتی انجام دهد، باید پروانه فعالیت داشته باشد و آن کسی که می‌خواهد مرکز مشاوره راه‌اندازی کند یا تابلویی می‌زند و یا در فضای مجازی خود را معرفی می‌کند که هر دو را نهادهای نظارتی مثل نیروی انتظامی، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و اماکن نیروی انتظامی می‌توانند پیگیری کنند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت این نماینده مردم در مجلس در مجلس دهم در پایان اضافه کرد: کمیسیون اجتماعی و کمیسیون بهداشت مجلس نیز می‌تواند در این زمینه نقطه نظراتی داشته باشند تا فضای لازم برای امنیت این حوزه از جهت معرفی افراد واجد شرایط فراهم شود.

پایان پیام/