ترامپ برای واکسیناسیون مردمش التماس می کند، اما آنها مراجعه نمی‌کنند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد اسماعیل اکبری در نشست شورای هماهنگی روسای مراکز روابط عمومی و اطلاع رسانی دستگاه های اجرایی با وزیر بهداشت اظهار داشت: مردم ایران به وزارت بهداشت، اعتقاد بسیار بالایی دارند و در هر دعوتی به خوبی حضور پیدا می کنند و در بسیج ملی کنترل فشارخون که جمعیت هدف ما، 40 میلیون است، مشارکت مردم بیش از حد انتظار بوده است. 

مشاور عالی وزیر بهداشت ادامه داد: اعتماد به وزارت بهداشت در سایر کشورهای دنیا به اندازه ایران وجود ندارد و این هفته وزارت بهداشت موفق می شود که گواهی ریشه کنی سرخک و سرخجه را بگیرد اما در حال حاضر در آمریکا بیش از 80 هزار و در اروپا بیش از 100 هزار بیمار مبتلا به سرخک وجود دارد و ترامپ برای واکسیناسیون مردم التماس می کند اما مردم مراجعه نمی کنند و می بینیم که مردم ایران اعتقاد و اعتماد زیادی به وزارت بهداشت دارند. 

اکبری گفت: مسیری که برای کنترل بیماری ها در کشور توسط وزیر بهداشت آغاز شده، ساختاری، مدیریتی و قدرتمند است، این مسیر منطبق بر نیازهای نظام سلامت است و هزینه طرح بسیج ملی فشارخون در کشور، کمتر از ایجاد چند بخش ICU است.

وی افزود: کار وزارت بهداشت کمک به سلامت افراد، خانواده ها و جامعه است و تامین سلامت جامعه، بدون مشارکت بین بخشی، بسیار دشوار و شاید غیرممکن است.

به گزارش وب‌دا مشاور عالی وزیر بهداشت در پایان اضافه کرد: یکی از دستوراتی که حدود 3 ماه پیش دکتر نمکی داد، تاکید بر اهمیت توجه به مباحث جمعیتی است و این بحث را به یک مولفه کاملا علمی تبدیل کرده ایم و در بحث جمعیت، مباحث سیاسی و گروهی مطرح نیست و به صورت علمی دنبال می شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه