تامین اجتماعی از یک سال پیش مطالبات پزشکان را پرداخت نکرده است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حسینعلی شهریاری اظهار کرد: وزارت بهداشت تمام تلاش خود را انجام می‌دهد تا بهترین خدمات را به بیماران خاص ارائه دهد، اما این وزارتخانه با محدودیت منابع مالی رو به رو بوده است و همین مسئله ارائه خدمات ایده‌آل به بیماران خاص را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: دولت باید منابع خوبی را جهت ارائه خدمات قابل قبول و ایده‌آل در اختیار وزارت بهداشت و دیگر سازمان‌های ذی‌ربط قرار دهد تا این افراد جز درد و رنج بیماری از نظر تامین هزینه‌های درمانی و خرید دارو دچار هیچ مشکلی نشوند.

وی افزود: یکی از مشکلات اساسی در ارائه خدمات ایده‌آل به بیماران خاص صندوق‌های بیمه‌گر هستند؛ زیرا بسیاری از دارو‌های بیماران خاص به دلیل مشکلات مالی تحت پوشش بیمه قرار ندارد یا هزینه‌های تعداد محدودی از اقلام دارویی بیماران خاص به وسیله صندوق‌های بیمه گر پرداخت می‌شود.

شهریاری گفت: صندوق‌های بیمه گر بخشی از هزینه‌های دارویی بیماران خاص را در برخی از موارد پرداخت می‌کنند، اما به طور کلی امروزه بیماران دچار محدودیت‌های منابع مالی هستند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: بیمه‌ها بدهی خود را به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی پرداخت نکرده‌اند و در این بین بیمه تامین اجتماعی بیش از یک سال تعهداتش را نسبت به بیمارستان‌ها و پزشکان پرداخت نکرده است. وضعیت بیمه سلامت پرداخت مطالبات پزشکان و مراکز درمانی بهتر از بیمه تامین اجتماعی است، اما با این وجود پرداخت مطالبات پزشکان از سوی بیمه سلامت با تاخیر چند ماهه انجام می‌شود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان وی در پایان اضافه کرد: برای کمک بیشتر به بیماران خاص باید بیمه‌ها دارو‌های بیشتری را تحت پوشش خود قرار دهند که بعد از محقق شدن این امر منابع کافی باید در اختیار سازمان‌های ذی‌ربط قرار بگیرد.

پایان پیام/

مطالب مشابه