ضعف نظارتی عامل اصلی افزایش فروش داروهای غیرمجاز در عطاری‌ها است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، اصغر سلیمی در رابطه با عرضه گیاهان دارویی و فرآورده‌های گیاهی در عطاری‌ها گفت: عرضه گیاهان دارویی در عطاری‌ها بلامانع است، اما فروش و تجویز فرآورده‌های دارویی و دار‌وهای گیاهی تنها در دارو‌خانه‌ها مجاز است و توصیه می‌کنیم مردم برای تهیه فرآورده‌های سلامت محور به داروخانه‌ها مراجعه کنند. 

سخنگوی کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس ادامه داد: دارو‌های گیاهی باید از طریق پزشک تجویز و در داروخانه‌ها توزیع شود، تمامی فرآورده‌های دارویی که در کارخانه‌های معتبر تولید می‌شود، باید در داروخانه‌ها توزیع شود و تنها عرضه گیاهان دارویی خام در عطاری‌ها مجاز است.

وی افزود: برخی از عطاری‌ها اقدام به فروش مواد دارویی برای کاهش و افزایش وزن می‌کنند که به هیچ عنوان قابل دفاع نبوده چرا که فروش محصولات سلامت محور و فرآورده‌‌های دارویی در عطاری‌ها ممنوع بوده و لازم است با متخلفان به شدت برخورد شود.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت سلیمی در پایان اضافه کرد: ضعف نظارت و بی‌توجهی نسبت به ساماندهی برخی از عطاری‌ها را در افزایش فروش داروهای غیرمجاز در این مراکز موثر دانست و خاطر نشان کرد: از وزارت بهداشت و درمان و سازمان غذا و دارو انتظار داریم برکالاهای سلامت محور با حساسیت بیشتری نظارت کنند.

پایان پیام/

مطالب مشابه