رونمایی از شبکه ارتباط بی‌سیم جمعیت هلال احمر"نورنتا"
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علی اصغرپیوندی امروز در نشست توسعه ارتباطات و فناوری‌های نوین در حوزه امداد و نجات و خدمات داوطلبانه با حضور وزیر ارتباطات اظهار کرد: جمعیت هلال احمر یک جمعیت ارتباطی است و حدود 60 هزار امدادگر در تمامی پایگا‌ه‌های کشور فعالیت می‌کنند.

 رئیس جمعیت هلال احمر ادامه داد: برای هماهنگی این یگان امدادی باید از فناوری روز ارتباطات استفاده کنیم؛ در حوادث و مناطق دور‌افتاده یک نیاز جدی داریم که بتوانیم با استفاده از تکنولوژی‌ها ارتباط برقرار کنیم و از منظر دیگر، جمعیت یک سازمان داوطلب است که همین مسئله سبب شده است بتوانیم در حوادث و وقایع به مردم امداد‌رسانی کنیم.

وی افزود: امروز 2 میلیون داوطلب داریم که  400 هزار نفر عضو رسمی سازمان هستند؛ از سویی دیگر جمعیت یا سازمان عام‌المنفعه است که می‌خواهد در کنار مردم باشد به همین جهت نیاز است بتوانیم با جامعه ارتباط نزدیکی بگیریم بنابراین امروز نیاز است ارتباطات قوی با بدنه جامعه داشته باشیم و به همین جهت باید دارای یک شبکه ارتباطی قوی باشیم؛ تا به امروز تلاش‌های خوبی صورت گرفته اما کافی نبوده است.

پیوندی گفت: علاوه بر این نیاز‌های متعددی داریم مانند آموزش همگانی که باید به جد به آن پرداخته شود چرا که کشور حادثه‌خیزی هستیم‌؛ امروز باید یک حرکت جدی و همگانی در این زمینه انجام شود تا بتوانیم از مصدومیت‌های جدی در حوادث جلوگیری کنیم؛ بخش دیگری از این نیازها مربوط به اطلاع‌رسانی و هشدار دادن به مردم در زمان حادثه است، باید بتوانیم برای جلو‌گیری از وقوع حادثه به موقع اطلا‌ع‌رسانی کنیم البته در وزارت ارتباطات فعالیت‌هایی صورت گرفته اما در جمعیت هلال احمر هنوز کاری انجام نشده است.

 رئیس جمعیت هلال احمر تصریح کرد: یکی دیگر از نیاز‌ها امدادرسانی به حادثه‌دیدگانی است که در حوادث ارتباط آنها با همه‌جا قطع شده است، پس باید یک شبکه ارتباطی وجود داشته باشد تا بتوانیم خدمات را به آن افراد برسانیم علاوه بر این افرادی هستند که در مناطقی مانند جنگل و کوه و دشت دچار حادثه می‌شوند که نیاز است برای خدمت‌رسانی به این افراد دارای یک شبکه ارتباطی باشیم.

وی اظهار کرد: با این شرایط می‌بینیم که لزوم به‌روز‌رسانی و تجهیز وسایل ارتباطی در جمعیت هلال احمر حائز اهمیت است به همین دلیل باید تغییر نگاه داشته باشیم و باید همکاری‌هایی را با وزارت ارتباطات داشته باشیم.

پیوندی با اشاره به رونمایی از سامانه ستاره 112 مربع گفت: این سامانه پل ارتباطی جمعیت هلال احمر و مردم است تا آنها بدانند کمک‌هایشان چگونه توزیع می‌شود؛ امروز در 17 استان کشور ارتباط آنالوگ تبدیل به دیجیتال شده است؛ در مراکز استان‌ها مرکز هدایت عملیات داریم که از تکنولوژی خوبی برخوردار است اما نکته‌ای که در ارتباطات وجود دارد سرعت پیشرفت تکنولوژی است که باید متناسب با این سرعت حرکت کنیم.

به گزارش تسنیم رئیس جمعیت هلال احمر ذدر پایان به رونمایی از شبکه نورنتا "شبکه ارتباطی زیرساخت اختصاصی جمعیت هلال احمر" نیز اشاره و تصریح کرد: تلاش می‌کنیم با همکاری دوسویه با وزارت ارتباطات تجهیزات‌مان را به روز کنیم.

پایان پیام/

مطالب مشابه