هدف چین تبدیل شدن به داروسازی جهانی در دنیا است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، وابستگی قابل توجه آمریکا به چین برای داروهای تجویزی به نگرانی امنیت ملی برای ایالات متحده تبدیل شده‌ است. این نگرانی وجود دارد که چین می‌تواند صنعت دارویی خود را در جنگ تجاری با آمریکا برای فشار به این کشور مجهز کند.

رزماری گیبسون نویسنده کتاب " ChinaRx" که موضوع خطرات وابستگی آمریکا به چین در حوزه دارویی را مورد بررسی قرار داده به شبکه فاکس بیزنس گفت: آمریکا در حوزه دارو به چین وابسته است. همچنین چین قصد دارد روند فعالیت شرکت‌های داروسازی آمریکا را مختل کند و ظرفیت آن‌ها را در تولید دارو مورد آسیب جدی قرار دهد.

وی افزود: در مدت پنج تا ۱۰ سال این خطر وجود دارد که صنعت داروهای عمومی "ژنریک" خود را از دست بدهیم زیرا چین تولیدکنندگان ما را تضعیف کرده و آن‌ها را از مسیر اقتصادی و کسب و کار منحرف کرده‌ است.

این نویسنده زنگ خطر را به صدا درآورده‌ است زیرا چین تهدید کرده از نفوذ خود در حوزه استخراج نوعی ماده معدنی نادر علیه آمریکا بهره می‌گیرد.

گیبسون تصریح کرد: هدف چین این است تا در دنیا به داروسازی جهانی تبدیل شود. همچنین به دنبال آن است تا فعالیت شرکت‌های داروسازی آمریکایی و دیگر کشورهای غربی را مختل ساخته و بر آن‌ها غلبه کند.  

به گزارش ایسنا طبق گزارش شرکت مشاوره مک‌کینزی، بازار داروسازی چین پس از آمریکا در رتبه دوم جهان قرار دارد. همچنین طی چند سال اخیر فعالیت شرکت‌های داروسازی این کشور سرعت بالایی پیدا کرده‌ است. برخی از شرکت‌های داروسازی چین که سابقه تمرکز بر تولید داروهای عمومی را داشته‌اند، توانمندی‌های خود را تقویت کرده و در حوزه تولید داروهای جدید سرمایه‌گذاری کرده‌اند.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.