اجرای برنامه‌های پیشگیری از ایدز در سطوح کودکان و نوجوانان
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علی گل‌محمدی درباره "وضعیت پیشگیری از بیماری‌های غیرواگیر در حوزه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران" اظهار داشت: ما براساس نظام مراقبت بیماری‌ها فعالیت می‌کنیم که شامل بیماری‌های واگیر و غیرواگیر است.

 مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های دانشگاه علوم پزشکی ایران ادامه داد: بیماری‌های واگیر مانند سل، اچ‌آی‌وی، آنفلوانزا، هاری و جذام است و از بیماری‌های غیرواگیر نیز می‌توان سکته‌های مغزی و قلبی، سرطان، فشار خون و بیماری‌های متابولیک و ارثی نوزادان را عنوان کرد که مطرح هستند و این دسته از بیماری‌ها بین ۳ دانشگاه علوم پزشکی ایران، تهران و شهید بهشتی تقسیم شده است. 

گل‌محمدی با بیان اینکه شهرهای شهریار، ملارد، بهارستان، ملارد و قدس در غرب تهران را پوشش می‌دهیم، اضافه کرد:‌ یکسری بیماری هستند که می‌گوییم امکان طغیان در آنها وجود دارد؛ مانند آنفلوانزا، بیماری‌های روده‌ای و آلتور که اکنون در وضعیت کنترل شده قرار دارند. 

وی درباره "برنامه‌های پیشگیری از ایدز" خاطرنشان کرد: در این باره برنامه‌هایی در سطوح کودکان و نوجوانان و نیز برنامه‌ای برای عامه مردم داریم. در منطقه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران ۱۰ مرکز مشاوره بیماری‌های رفتاری داریم و در هر شهرستان تحت پوشش ما نیز کار آموزش، تشخیص و درمان ایدز انجام می‌شود. 

 مدیر پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های دانشگاه علوم پزشکی ایران یادآور شد: فشار خون، دیابت، حوادث و سرطان مهمترین بیماری‌های غیرواگیر هستند.

به گزارش فارس گل‌محمدی در پایان اضافه کرد: ثبت همه سرطان‌هایی که در منطقه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی ایران قرار دارند انجام می‌شود و مراکزی برای شناسایی و تشخیص آن فعالیت می‌کنند؛ ضمن اینکه ما روی سرطان‌های شایع مانند سرطان پستان در زنان و پروستات و روده برای آقایان بررسی‌هایی را انجام می‌دهیم. 

پایان پیام/

مطالب مشابه