احتمال فروش آزاد کارپول‌های دندانپزشکی به دلیل ضعف در نظارت
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، قاسم صادقی درباره فروش کارپول‌های اسپانیایی در بازار آزاد به چند برابر قیمت واقعی اظهار کرد: کارپول اسپانیایی را یک شرکت دارویی وارد و شرکت پخشی آن را در اختیار داروخانه‌ها قرار می‌دهد.

رئیس اداره درمان دندان‌پزشکی وزارت بهداشت ادامه داد: متأسفانه به دلیل اینکه توزیع داروخانه‌ای وجود دارد احتمال اینکه کارپول‌ها از داروخانه‌ خارج و در بازار آزاد به فروش برسند وجود دارد.

وی علل فروش کارپول در بازار آزاد را ضعف در قوانین و نظارت دانست و گفت: باید توزیع کنندگان کارپول را دوباره باز تعریف کنیم و کارپول از کانال مشخصی توزیع شود و توزیع عام صورت نگیرد. احتمال اینکه کارپول‌ها از داروخانه خارج و در بازار آزاد به فروش برسند وجود دارد.

صادقی گفت: کارپول به دلیل آن که دارو شناخته می‌شود فروش آن در داروخانه‌ها صورت می‌گیرد و متأسفانه به دلیل ضعف در نظارت ممکن است کارپول‌ها از داروخانه خارج و در بازار آزاد عرضه شوند.

رئیس اداره دندان پزشکی وزارت بهداشت درباره اینکه چگونه می‌توان از عرضه کارپول در بازار آزاد با قیمت‌های بالا جلوگیری کرد، گفت: در حال رایزنی هستیم تا مکانیسم قانونی پیدا کنیم تا رویه توزیع کارپول اصلاح شود.

وی افزود: یکی از پیشنهادات برای اصلاح توزیع کارپول این است که کارپول از طریق اداره کل تجهیزات پزشکی و سامانه‌ای که در این اداره کل وجود دارد توزیع شود و در خواست ما این است که سازمان غذا و دارو توزیع کارپول را از طریق این سامانه اجرایی کند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان صادقی در پایان اضافه کرد:‌ در صورتی که کارپول از طریق سامانه اداره کل تجهیزات پزشکی توزیع شود مصرف کنندگان واقعی که دندان پزشکان و مراکز ارائه دهندگان خدمات دندان پزشکی هستند می‌توانند در این سامانه درخواست خرید دهند و در این صورت مقدار مصرف واقعی و خریدار به طور شفاف مشخص است.

پایان پیام/

مطالب مشابه