نخستین جراحی بازسازی رباط صلیبی در کهگیلویه و بویراحمد انجام شد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قنون (پالنا)، آرمان جلالی نژاد اظهار داشت: این جراحی بر روی بیمار ۲۲ ساله که براثر سانحه تصادف به اورژانس بیمارستان شهید رجایی گچساران مراجعه کرده بود صورت گرفت.

وی ادامه داد: پس از انجام اقدامات تصویربرداری و آزمایش‌های لازم بر روی بیمار مشخص شد که پارگی (رباط‌های صلیبی) داشته که به اتاق عمل بیمارستان انتقال و تحت عمل جراحی قرار گرفت.

متخصص ارتوپدی بیمارستان شهید رجایی گچساران با بیان اینکه این عمل حدود ۲ ساعت به طول انجامید، بیان کرد: بیمار پس از ۲۴ ساعت از تخت پایین آمد تا از عوارض ناشی از عمل چون آمبولی (لخته خون) و زخم بستر و لنگشن (لنگیدن) و بد جوش خوردن در اینده جلوگیری شود و سپس بیمار با وضعیت و شرایط ایده ال مرخص شد.

جلالی ادامه داد: پارگی رباط صلیبی درجوانان و بخصوص ورزشکاران اتفاق می‌افتد و درمان اصلی آن عمل جراحی و بازسازی ان است با توجه به فعال بودن تیم‌های ورزشی شهرستان در سطوح مختلف کشور انجام عمل‌های جراحی به مدرن ترین روش‌های علمی دنیا سطح بیمارستان و خدمت رسانی به همشهریان را بالا برده است.

وی یادآور شد: این عمل جراحی بازسازی رباط صلیبی یمار با همکاری دکتر علی گرامی زاده متخصص بیهوشی، مسئول اتاق عمل و پرسنل اتاق عمل بیمارستان شهید رجایی گچساران با موفقیت انجام شد.

هم اینک ۳۰ پزشک متخصص در زمینه‌های مختلف در بیمارستان شهید رجایی این شهرستان مشغول ارائه خدمات درمانی به مردم هستند که این تعداد متخصص در زمینه‌های ارتوپد، حراج عمومی، رادیولوژی، آزمایشگاه، جراح مغز و اعصاب، جراح گوش حلق و بینی، جراح کلیه و مجاری ادرار، متخصص داخلی، قلب، عفونی، مغز و اعصاب، اعصاب روانی و طب اورژانس فعالیت دارند. ۱۲۳ تخت در بیمارستان شهید رجایی این شهرستان وجود دارد. این بیمارستان دارای قدمتی بیش از ۳۴ سال است.

به گزارش ایرنا، شهرستان گچساران دارای سه بیمارستان شهید رجایی، صنعت نفت و بی بی حکیمه (س) است.

پایان پیام/

مطالب مشابه