حدود ۴۰ میلیون نفر جمعیت بالای ۳۰ سال تحت پوشش بسیج ملی کنترل فشار خون قرار می گیرند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سعید نمکی در حاشیه چهل و سومین کنگره جامعه جراحان ایران ضمن تشکر از اصحاب رسانه به دلیل همکاری و همراهی شان در بسیج ملی کنترل فشار خون، گفت: مرحله دوم بسیج ملی کنترل فشار خون، مرحله عملیاتی این طرح بوده و از سوی مردم مورد استقبال خوبی قرار گرفته است.
 
وی با اشاره به همکاری رسانه ها خصوصا صدا و سیما در اجرای مرحله اول بسیج ملی کنترل فشار خون، گفت: رسانه ها در حساس سازی و اهمیت  فشار خون و جلب توجه مردم به این موضوع، بسیار همکاری کردند. 
 
وزیر بهداشت ادامه داد: در بسیج ملی کنترل فشار خون حدود ۴۰ میلیون نفر جمعیت بالای ۳۰ سال تحت پوشش این بسیج قرار می گیرند، ارائه خدمات این طرح از اندازه گیری فشار خون تا ارجاع به پزشک در صورت نیاز، به صورت رایگان بوده و اطلاعات هر یک از افرادی که فشار خون آنها اندازه گیری می شود، در پرونده الکترونیک سلامت آنها ثبت خواهد شد و این افراد پیام های مختلف را از طریق گوشی همراه خود دریافت خواهند کرد.
 
نمکی گفت: امیدواریم در پایان مرحله دوم بسیج ملی کنترل فشار خون، حداقل دو میلیون موارد جدید فشار خون را تشخیص داده و تحت درمان قرار دهیم.
 
وی اعلام نتایج و جمع بندی اندازه گیری فشار خون جمعیت تحت پوشش بسیج ملی کنترل فشار خون را ۱۵ تیرماه همزمان با آخرین روز مرحله دوم این بسیج ملی، اعلام کرد. 
 
وزیر بهداشت اظهار کرد: جامعه پرستاری، از اقشار خدمتگزار در ارائه خدمات درمانی در کنار جامعه پزشکی هستند، حدود ۹ هزار میلیارد تومان از سازمان تامین اجتماعی طلب داریم و در حال وصول این مبلغ به منظور پرداخت معوقات پرستاران هستیم.
 
به گزارش وب‌دا نمکی در پایان اضافه کرد: همچنین، برای اشتغال پرستاران، مجوزهای اخذ 9 هزار پست جدید در حال نهایی شدن است تا بتوانیم در اولین فرصت برای استخدام آنها اقدام کنیم.

پایان پیام/

مطالب مشابه