تشخیص زود هنگام سرطان با اجرای  کامل طرح پزشک خانواده امکان پذیر است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، اصغر سلیمی درباره وضعیت غربالگری بیماری سرطان در کشور گفت: پروسه درمان بیماری سرطان نیازمند برنامه ریزی پزشکی همسو با آزمایشات منظم ومدون است بنابراین می بایست، شرایط درمان سرطان در کشور به سمتی هدایت شود که تمام اقشار جامعه توان پوشش هزینه های درمانی را داشته باشند.

سخنگوی کمیسیون شوراها و امورداخلی مجلس با بیان اینکه پیشگیری از درمان در بیماری سرطان  می بایست در اولویت قرار بگیرد تصریح کرد: تشخیص  زود هنگام سرطان با اجرای طرح کامل پزشک خانواده امکان پذیر است.

سلیمی گفت: غربالگری سرطان در اولویت، برنامه های وزارت بهداشت ودرمان در سال 98 قرار بگیرد زیرا  بهبودی بیمار مبتلا به سرطان با مرحله تشخیص بیماری ارتباط مستقیمی دارد بنابراین می بایست سرعت عمل حرف اول را در درمان بیماری سرطان بزند.

وی افزود: جلوگیری از عود سرطان نیازمند حمایتهای مالی و فرهنگی دولت است، غربالگری بیماری سرطان  توسط پزشک خانواده و سیستم ارجاع عملیاتی شود تا بتوان هزینه‌های درمان سرطان را در کشور کنترل کرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: در طرح تحول سلامت تلاش بر این بودکه بیماران  دغدغه ای جز  طی مراحل درمان را نداشته باشد تا بتوانند  فارغ از فشارهای اقتصادی و مالی  پروسه درمانی  شان  را طی کنند اما هزینه های سنگین  درمان،فشارهای اقتصادی به  بیماران خاص به خصوص  بیماران سرطانی وارد کرده است. 
 
به گزارش خبرگزاری خانه ملت سلیمی در پایان با بیان اینکه کنترل هزینه های درمانی ارتباط مثبت با پیشگیری بیماری قبل از درمان دارد یادآورشد: بسیاری از بیماری های را می‌توان قبل از حاد شدن،وضعیت بیماری شناسایی کرد.

پایان پیام/

مطالب مشابه