تعیین تعرفه‌های پزشکی استاندارد نبوده است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، عباسعلی پوربافرانی در مورد اشاره رئیس جامعه جراحان ایران در مکاتبه‌ای که با معاون اول رئیس جمهور داشته است به مطالبه جامعه پزشکی مبنی بر توجه به نسخه اصلی و ویرایش نوین کتاب ارزش‌گذاری نسبی خدمات که لازم است در کنار رفع مشکلات تعرفه‌ای سال جاری به صورت جدی مورد توجه قرار گیرد، گفت: در شرایط کنونی وضعیت تعرفه‌ها در برخی حوزه‌های پزشکی با مشکلاتی مواجه بوده، چرا که تعرفه‌هایی که برای آنها تعریف شده است با شرایط و هزینه‌هایشان همخوانی ندارد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: البته تعیین تعرفه‌ها از این نظر استاندارد نبوده که تعرفه برخی حوزه‌ها بسیار زیاد بوده و تعرفه برخی حوزه‌ها نیز نسبت به کتاب تعرفه‌گذاری یا خدماتی که ارائه می‌دهند، بسیار پایین تعیین شده است.

پوربافرانی گفت: آنچه مسلم است تعیین تعرفه‌ها باید بر اساس خدماتی که هر بخش ارائه می‌دهد، صورت بگیرد تا هزینه آنها را تامین کند، از سوی دیگر تعیین تعرفه‌ها باید عاملی در جهت افزایش انگیزه جامعه پزشکی برای ارائه خدمات بهتر باشد، ضمن اینکه مشکلات حوزه بهداشت و درمان را کاهش دهد.

وی افزود: البته تعیین تعرفه‌ها نباید به گونه‌ای هم باشد که باعث افزایش پرداختی از جیب مردم شود و فشار ناشی از افزایش هزینه‌هایمراکز درمانی را به بیماران تحمیل کند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت این نماینده مردم در مجلس دهم در پایان در ارائه راهکار برای رفع مشکلات کنونی حوزه‌های پزشکی که در پی تعیین تعرفه‌ها ایجاد شده است، یادآور شد: هم‌اکنون لازم است بیمه‌ها تقویت شوند تا بتوانند پرداخت مابه التفاوت تعرفه‌ها را برعهده بگیرند که به طور قطع امری ضروری بوده و چنانچه این مهم تحقق یابد، در حوزه تعرفه‌ها نیز براساس استانداردهایی که وجود دارد و خدماتی که تعریف شده است، نرخ خدمات محاسبه خواهد شد.

پایان پیام/

مطالب مشابه