رئیس سابق سازمان غذا و دارو از عوامل ایجاد رانت در این سازمان بود
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد حسین قربانی در مورد اظهارنظر رئیس سابق سازمان غذا و دارو مبنی بر اینکه جداسازی غذا از سازمان غذا و دارو را که برخی نمایندگان مجلس پیگیری کردند، خطر بزرگی برای امنیت غذایی است، گفت: سازمان غذا و دارو دارای مسئولیت‌های گسترده‌ای بوده و حیطه اختیارات بسیار بزرگی دارد، چرا که تمام محصولات سلامت‌محور اعم از دارویی، آرایشی، آشامیدنی، مکمل‌ها و تجهیزات پزشکی در قالب تولید، توزیع و واردات باید از این کانال وارد کشور شوند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: تاکنون بعد از گذشت چهل سال نتوانسته‌ایم این سازمان را با یک ساختار متناسب با شرایط کشور مهیا کنیم، به همین دلیل نمایندگان مجلس از سال‌های گذشته دغدغه‌هایی را در این حوزه دارند.

قربانی گفت: ما باور داریم بسیاری از افرادی که در سازمان غذا و دارو در عرصه مدیریت دخالت داشته‌اند، در بخش خصوصی نیز فعال هستند، و این در حالی است که نباید بخش حاکمیتی غذا و دارو هم مجوز صادر کند، هم نظارت داشته باشد و هم در بخش خصوصی فعال باشد، چرا که این روش در هیچ نقطه از دنیا متداول نیست.

وی افزود: خوشالیم وزیر بهداشت و درمان با جدیت و شهامت به حوزه غذا و دارو ورود پیدا کرده و درصدد است تغییراتی را در این سازمان ایجاد کند، در مورد صدور برچسب اصالت مستنداتی وجود دارد که نشان می‌دهد، میلیاردها تومان بالا و پایین رفته است، چه کسی می‌خواهد بر این بخش نظارت کند؟ آن هم در شرایطی که واردکننده، ناظر و صادر‌کننده برچسب اصالت یکی است، بنابراین نمی‌توان از این روند به غیر از رانت برداشت دیگری داشت.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: بسیاری از تصمیمات سازمان غذا و دارو در ساختمانی واقع در سعادت‌آباد اتخاذ می‌شود یا امضاهای طلایی که مسئولان این سازمان به نحوی در آن دخالت دارند، بنابراین این اقدام وزیر بهداشت و درمان بسیار خوب بوده و نگاه نمایندگان هم بر این بوده است.

قربانی خاطرنشان کرد: این اظهارنظر آقای پیرصالحی در زمان خداحافظی از سازمان غذا و دارو را دور از اخلاق و ادب می‌دانم ، بنابراین از وزارت بهداشت و درمان و سایر دستگاه‌های مربوطه در این حوزه می‌خواهم طبق ادعای این فرد ، اسامی نمایندگانی که به دنبال رانت هستند را اعلام کنند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت وی در پایان اضافه کرد: اگر یک نماینده مجلس مچ یک مدیر متخلف رانت‌خوار را گرفته است، امروز باید این گونه متهم شود؟ بنابراین انتظار می‌رفت این اخلاق و ادب از سوی آقای دکتر پیرصالحی رعایت می‌شد، هر چند وی نیز خود از عوامل ایجاد رانت در سازمان غذا و دارو بود.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.