ورود یک کارخانه داروسازی جدید به چرخه تولید کارپول دندانپزشکی
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، قاسم صادقی درباره ساماندهی بازار کارپول دندانپزشکی و عرضه و توزیع مناسب آن اظهار کرد: ٢ شرکت داروسازی در تولید کارپول دندانپزشکی فعال هستند و بنا داریم که نیاز کارپول را از تغییر تولیدکنندگان داخلی تامین کنیم.

وی از ورود یک کارخانه جدید به چرخه تولید کارپول دندانپزشکی خبر داد و گفت: باتوجه به سیاست‌های وزارت بهداشت مبنی بر حمایت از تولید داخل در راستای تامین کارپول به زودی یک کارخانه داروسازی تولید کارپول دندانپزشکی را آغاز خواهد کرد.

رئیس اداره دندانپزشکی امور درمان وزارت بهداشت درباره کاهش عرضه کارپول به بازار بیان کرد: باید توجه داشت کارپول دندانپزشکی که تولید می‌شود دو هفته بعد مجوز ورود به بازار را پیدا می‌کند و چرا که این دارو دو هفته زمان نیاز دارد تا شرایط پایدار مصرف را داشته باشد.

صادقی گفت: یک شرکت‌ تولید و پخش کارپول دندانپزشکی برای ساماندهی توزیع خود به بازار از ابتدای خرداد تاکنون کار پول دندانپزشکی در بازار توزیع نکرده است و برنامه ریزی های لازم انجام شده است تا کارپول های تولید شده در بازار توزیع شود .

وی به روش جدید توزیع کار پول دندانپزشکی برای حل مشکل دندانپزشکان اشاره کرد و افزود: مقرر شده است تا کارپول دندانپزشکی برای ساماندهی بازار از طریق تعاونی دندانپزشکان ایران نیز توزیع شود  چرا که این تعاونی ۸ هزار عضو دندانپزشکی دارد و توزیع داروی بی حسی دندانپزشکی از این طریق به به حذف واسطه‌ها و دلال بازی‌ها کمک می‌کند.

رئیس اداره دندانپزشکی امور درمان وزارت بهداشت ادامه داد: توزیع دارو بی حسی دندانپزشکی یا کارپول از طریق تعاونی دندانپزشکان ایران منافی منافع شرکت پخش نیست چرا که شرکت های پخش می توانند از طریق سازمان غذا و دارو داروی بی حسی دندانپزشکی را توزیع کنند و توزیع کار پول از  طریق تعاونی دندانپزشکان ایران راهکاری است که کار پول به دست دندانپزشکان به عنوان مصرف کنندگان واقعی برسد.

صادقی تصریح کرد: مقرر شده است تا توزیع کار پول از طریق تعاونی تعاونی دندانپزشکان ایران به مدت سه ماه به صورت آزمایشی اجرا شود و اگر شرایط مطلوب بود و رضایتمندی دندانپزشکان حاصل شده بود این روش توزیع ادامه خواهد داشت.

وی اظهار کرد: تامین نیازهای بخش خصوصی اعم از مطب‌ها و کلینیک‌های دندانپزشکی از طریق تعاونی انجمن دندانپزشکی ایران و تامین نیاز بخش دولتی و دانشکده های دندانپزشکی از طریق شرکت پخش صورت می‌گیرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان رئیس اداره دندانپزشکی امور درمان وزارت بهداشت در پایان اضافه کرد: تامین ماده اولیه داروی بی حسی دندانپزشکی صورت گرفته است تا تولیدکنندگان نگرانی از ماده اولیه نداشته باشند و نگرانی جدی نداریم و بنا داریم تا برای ذخیره سازی برنامه ریزی کنیم.

پایان پیام/

مطالب مشابه