اخذ مالیات از همه اقشار نیازمند تصویب لایحه جامع است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد جمالی نوبندگانی درباره اجباری شدن استفاده از کارت خوان در مطب‌های پزشکی،گفت: بدیهی است که می بایست از تمام اقشار جامعه بر مبنای درآمدی که دارند، مالیات اخذ شود البته مالیات اخذشده باید متناسب با درآمدها باشد. 

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس ادامه داد: پزشکان جز سرمایه علمی کشور هستند، سیستم پزشکی جمهوری اسلامی ایران قطب درمانی منطقه است.

جمالی‌نوبندگانی گفت: روزگاری مردم درکشور برای درمان به پزشکان بنگلادش پناه می بردند اما امروزه پزشکان خدمت بسیار منحصر به فردی به بیماران ارائه می‌دهند و این در حالی است که بطور مثال در حوادث غیر مترقبه، اولین داوطلبان برای خدمات رسانی به بیماران  تیم های پزشکی  هستند.

وی افزود: بسیاری از پیشرفتهای کشور حاصل تلاش جامعه پزشکی است بنابراین  الزامی  است که  پزشکان هم برطبق قانون مالیات پرداخت کنند و از همین رو نباید  تنها بر اخذ  مالیات  از جامعه پزشکی تمرکز شود.

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: بطور مثال برخی از  مشاغل از  جمله وکالت که درآمد بالایی دارند ،فاقد کارت خوان هستند و این درحالی است که نباید تنها  یک قشر را انتخاب کنیم که مالیات را در اسرع وقت پرداخت کنند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت جمالی‌نوبندگانی در پایان اضافه کرد: درآمد برخی از  مشاغل در هیچ سندی قید نمی شود، اخذ مالیات از تمام اقشار شغلی در کشور نیازمند تصویب لایحه جامع  است.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.