تعداد ۲۵۰ هزار شیفت شش ساعته برای پرستاران در بسیج ملی کنترل فشار خون
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، مریم حضرتی با اعلام این خبر گفت: با اشاره به برنامه ریزی های انجام شده در وزارت بهداشت و در راستای برگزاری منسجم و حضور حداکثری مردم در کمپین بسیج ملی کنترل فشار خون، معاونت پرستاری، همگام با اهداف این کمپین، هماهنگی های لازم را در چند جلسه ویدیو کنفرانس با شورای هماهنگی پرستاری دانشگاه های علوم پزشکی کشور "متشکل از مدیر پرستاری، رییس دانشکده پرستاری، رییس هیات مدیره نظام پرستاری، رییس دانشکده پرستاری دانشگاه آزاد و نماینده پرستاری بخش های خصوصی" انجام داده است.

وی افزود: تعداد 11000 پایگاه سنجش فشار خون تاکنون در دانشگاه ها ایجاد شده اند که از این تعداد، 2022 پایگاه سنجش فشار خون ثابت و سیار در دانشگاه ها توسط  پرستاران مدیریت می شود.

معاون پرستاری وزارت بهداشت ادامه داد: برای 4000 دانشجوی گروه پرستاری و 21000 نفر پرستار رمز عبور تعریف شده که بتوانند پس از سنجش فشار خون مراجعین، اطلاعات هموطنان را در سامانه وارد کنند. اگرچه به دلیل محدودیت سامانه در دانشگاه ها، امکان ایجاد رمز عبور برای همه پرستاران مهیا نشد اما برنامه ای منسجم و منظم توسط مدیران پرستاری با همکاری معاونین درمان تنظیم شده است که در هر پایگاه 2 پرستار در شیفت صبح و عصر  جهت سنجش فشار خون هموطنان حضور دارند.

حضرتی گفت: تعداد 250 هزار شیفت شش ساعته برای پرستاران در دانشگاه های علوم پزشکی کشور برای حضور در پایگاه ها جهت کنترل فشار خون هموطنان تنظیم شده است، در حال حاضر، دانشگاه علوم پزشکی شیراز، دانشگاه علوم پزشکی ایران و دانشگاه علوم پزشکی گیلان، دانشگاه های پیشرو از لحاظ تعداد سنجش فشار خون افراد جامعه هستند. 

به گزارش وب‌دا وی در پایان ضمن تشکر از همه عزیزانی که در وزارت بهداشت و دانشگاه ها برای اجرا شدن هر چه بهتر کمپین بسیج ملی فشار خون تلاش می کنند،گفت: حقیقتا پرستاران در کشور در راستای کمک به ارتقای سلامت جامعه در این کمپین تلاش زیادی انجام می دهند که امیدواریم بتوانیم به نحوی شایسته قدردان همه باشیم.

پایان پیام/