تحریم ها موجب ارتقا کیفیت تجهیزات و ملزومات پزشکی شده است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، مهدی یوسفی در حاشیه بازدید از نمایشگاه ایران هلث اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه هایی همچون ایران هلث امکانی را فراهم می کند تا تولیدکنندگان ایرانی با وجود تحریم های ظالمانه علیه کشور نشان دهند که می توانند تا حدودی نیازهای کشورمان را در زمینه تجهیزات و ملزومات پزشکی با کیفیت تامین کنند.
 
رییس هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران با اشاره به اینکه در این نمایشگاه از  از ۲۳ محصول تجهیزات و ملزومات پزشکی ساخت ایران رونمایی شده است، افزود: بنده نیز روز گذشته با توجه به اهمیت موضوع از این نمایشگاه بازدید و با تولیدکنندگان تجهیزات و ملزومات پزشکی از نزدیک دیدار و گفت و گو کردم و قابل ذکر است که حتی برخی از تولیدکنندگان معتقد هستند تحریم ها به نوعی موجب به وجود آمدن بازار رقابتی شده تا بتوانند از لحاظ کیفیت و مرغوبیت کالاهای خود را ارتقا دهند.

وی افزود: خوشبختانه امسال تعداد تولیدکنندگان داخلی نسبت به سال های گذشته افزایش یافته است که این مسئله می تواند در شرایط تحریم نتایج درخور توجهی را به همراه داشته باشد؛ چراکه تولیدکنندگان تجهیزات و ملزومات پزشکی کشورمان آگاه هستند که ارتقا هرچه بیشتر کیفیت محصولاتشان نشان از اهمیت برخورداری از سلامت برای تمام احاد مردم جامعه است. 
 
یوسفی در پایان گفت: همچنین هیات امنا جهت ترغیب و رونق تولید داخل و شرکت های دانش بنیان تاکنون اقدام به خرید راهبردی و پیش خرید تجهیزات تولید داخل نموده است. 
 
به گزارش وب‌دا بیست و دومین نمایشگاه بین المللی تجهیزات پزشکی، دارو و آزمایشگاه ایران هلث از ۱۹ تا ۲۲ خرداد ماه جاری در نمایشگاه بین المللی تهران با شعار نمایشی بی نظیر برای ارتقای سلامت جامعه در حال برگزاری است.

پایان پیام/

مطالب مشابه