تحریم‌ها فرصتی برای تولید کنندگان داخلی تجهیزات پزشکی
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، مریم حضرتی باحضور  در بيست و دومين نمایشگاه بين المللي تجهیزات پزشکی "ایران هلث" از دستگاه همودیالیز نسل ۵ ایرانی رونمایی کرده و بيان كرد: باید تجهیزات و امکاناتی برای بیماران دياليزي فراهم شود که جز دیالیز، درد دیگری را متحمل نشوند و تلاش می‌ کنیم با فراهم کردن تجهیزات و امکانات لازم، آسایش روانی را برای بیماران فراهم کنیم.

معاون پرستاری وزارت بهداشت ادامه داد: مراقبت ‌های پرستاری نقش مهمي در درمان بیماران دیالیزی دارد، البته توصیه و هدف نخست ما بر پیشگیری، متمرکز است. براي مثال، یک گلو درد چرکی می تواند موجب این شود که به کلیه ها آسیب برسد که با آموزش های لازم می توان از آن پیشگیری کرد. 

وی با اشاره به اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون در کشور، تصريح كرد: يكي از دلایل اجرای این طرح، پیشگیری از بروز بیماری ‌ها از جمله نارسايي هاي كليوي و دیالیزي شدن بيماران است که در کنار حساس کردن جامعه به حفظ سلامت شان، از تحمیل هزینه های گزاف بر دولت نیز جلوگیری می کند.

به گزارش وب‌دا حضرتی در پایان اضافه کرد: تحریم های ظالمانه فرصتی را برای تولید کنندگان داخلی فراهم آورده است که با افزایش کیفیت تولیدات خود، نیاز کشور را تامین کنند.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.