بسیج ملی کنترل فشارخون جزئی از یک برنامه کلان ملی است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، کیانوش جهانپور گفت: بسیج ملی کنترل فشارخون با درک درست این مطلب طراحی شده و به مرحله اجرا در آمده است و در واقع این پویش، جزئی از یک برنامه کلان ملی برای سمت و سو دادن به مطالبات اجتماعی است و در گام‌های بعد شاهد شکل گیری پویش‌هایی با موضوع معضلات اصلی سلامت عمومی با رویکرد تقدم پیشگیری بر درمان خواهیم بود.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ادامه داد: کمپین، پویش یا بسیج، حرکت و فعالیت پیگیر در جستجوی هدف یا اهداف فراگیر و بیشتر یک دعوت همگانی است برای نیل به اهداف معیت اقتصادی و یا فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و یا ترکیبی از این ها. بسیج یا پویش ملی از یک نیاز و تلاش برای رسیدن به هدفی که  رافع بخشی از  آن نیاز خواهد بود کلید می خورد و افراد و نهادها با این دعوت به کاروان انسان های همسو و موافق با هدف می پیوندند.

جهانپور گفت: سلامت، هدف مشترک و مطالبه مورد وفاق و محل اتفاق است، هر کمپین موفقی، پیوسته یا وابسته به یک سازمان طراح و دیده بان است و رابطه بسیج ملی کنترل فشارخون با وزارت بهداشت نیز بر این مبنا تعریف شده و تنها طراحی، پشتیبانی و رصد و ارزیابی این بسیج ملی با مجموعه وزارت بهداشت است و در واقع این مردم و سازمان های مردم نهاد و اقشار مختلف هستند که در جای جای این کشور اجرا، بسط و نهادینه شدن اهداف این کمپین را جامه عمل می پوشانند.

وی افزود: هر پویش ملی از جمله بسیج ملی کنترل فشارخون، تنها بخشی از یک فرآیند مشارکت طلبانه و اثربخشی پرشور است که علاوه بر اهداف مستقیم خود، موجب ارتقاء سواد سلامت جامعه می شود و اثرات اجتماعی قابل احصایی در فرایند جامعه پذیری و ایجاد حس تعلق اجتماعی خواهد داشت که از حوزه سلامت فراتر خواهد رفت.

به گزارش ایسنا رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت در پایان با اشاره به شکل گیری ایده اولیه این بسیج ملی در وزارت بهداشت و استقبال رییس جمهوری و هدایت مجدانه وزیر بهداشت، از گروه‌های مختلف مردمی خواست، ضمن توجه بیشتر به سلامت خود و خانواده‌های عزیزشان و مشارکت در این بسیج ملی، با اطلاع رسانی و ترغیب اطرافیان، وزارت بهداشت و نهادها و رسانه‌های درگیر در این پویش بزرگ ملی را در جهت ارتقای سلامت جامعه، بیش از پیش یاری رسانند.

بسیج ملی کنترل فشارخون  با سنجش فشارخون کلیه هموطنان بالای ۳۰ سال، خانم های باردار و بیماران کلیوی در بیش از ۳۶۰۰۰ خانه بهداشت، پایگاه سلامت، مرکز خدمات سلامت و ایستگاه‌های ثابت و سیار در بیمارستان ها، درمانگاه ها، داروخانه ها و محل های تجمع و تردد مردمی در سراسر کشور تا ۱۵ تیرماه در جریان است.

پایان پیام/

مطالب مشابه