هیات امنایی شدن بیمارستان ها تاثیری روی کیفیت خدمات سلامت ندارد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سعید نمکی درباره هیات امنایی شدن بیمارستان ها افزود: هیات امنایی شدن بیمارستان ها خیلی روی کیفیت خدمات سلامت به بیماران تاثیری ندارد و نظارت های وزارت بهداشت کماکان وجود دارد. این اقدام بیشتر مربوط به مسائل مالی و مدیریتی منابع می شود و کیفیت خدمات با نظر معاونت درمان و معاونت آموزشی وزارت بهداشت دنبال می شود.

وزیر بهداشت ادامه داد: هیات امنایی شدن بیمارستان ها به شکلی نخواهد بود که به پرداختی از جیب مردم فشار وارد شود، گاهی ممکن است سرریز منابع بیمارستان ها در جاهای دیگر هزینه شود و می خواهیم این اتفاق نیفتد و منابع بیمارستان ها در راستای اعتلا و ارتقای خود بیمارستان هزینه شود.

به گزارش ایرنا آیین نامه اصلاح شده هیات امنایی شدن بیمارستان ها در معاونت درمان وزارت بهداشت در حال تدوین و آماده سازی است و به زودی توسط وزیر بهداشت ابلاغ می شود.

اصلاح ساختار و ارتقای نظام ارائه خدمات به ویژه در بیمارستان‌ها از اولویت‌های مهم نظام سلامت است و هیات امنایی شدن بیمارستان‌ها نیز یک راهکار مهم پیشنهادی در این زمینه محسوب می شود. بر اساس برخی مطالعات، هیات امنایی شدن بیمارستان ها باعث ارتقای اختیار مسئولان بیمارستان ها و در نتیجه ارتقای وضعیت بیمارستان ها می شود. برخی از کارشناسان نظام سلامت می گویند بهترین راهکار برای بازسازی بیمارستان ها، هیات امنایی شدن آنها است تا بیمارستان ها بتوانند با همکاری خیران حوزه سلامت و در قالب کار گروهی، سطح خدمات سلامت و وضعیت فرسودگی بیمارستان ها را برطرف کنند.

پایان پیام/

مطالب مشابه