ضرورت مدیریت مصرف خون و نظارت‌بر اتلاف خون در مراکز
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، ایرج حریرچی ضمن قدردانی از سازمان انتقال خون به دلیل رسیدن به شاخص 27 اهدای خون به ازای هر هزار نفر که با استانداردی در حد اروپا برابری کرده و بالاتر از استاندارد آمریکا است، گفت: تهیه پلاسمای ایرانی برای تامین فرآورده های مشتق از پلاسما و توزیع عادلانه خون و فرآورده های آن در سطح کشور و نظارت از رگ دهنده تا رگ گیرنده دستاوردها و اقدامات بزرگی است که توسط آن سازمان انجام می شود.

معاون کل وزارت بهداشت ادامه داد: سازمان انتقال خون بدون هیچ مشکلی، تهیه و توزیع خون و فرآورده های خون را عهده دار شده و به انجام می رساند و ضمن توسعه منابع، ارتقای استانداردها و فعالیت ها، مستقل و بدون حاشیه و بدون دخالت وزارت بهداشت این کارها را انجام می دهد و دارای دستاوردهای بزرگی است و من از طرف وزارت بهداشت، دولت و نظام از شما تشکر می کنم.
 
وی ضمن تبریک به مناسبت روز جهانی اهدا کنندگان، مدیریت مصرف خون و نظارت بر اتلاف خون در مراکز را ضروری خواند و افزود: سازمان انتقال خون روش های استفاده از جایگزین های حجیم کننده خون و استفاده از خون اتولوگ را هم آموزش دهد.
 
حریرچی ضمن تقدیر از اهدا کنندگان خون، آنان را مشتریانی دانست که بدون نیاز به چیزی به ما مراجعه می کنند و اگر مشتری شاه است آنان شایسته احترام و تکریمی فراتر از آن هستند زیرا خون خود را بدون چشمداشت اهدا می کنند و نظارت بر تکریم ایشان سرمایه اجتماعی سازمان انتقال خون را تشکیل می دهد.
 
به گزارش وب‌دا معاون کل وزارت بهداشت در پایان حکم ابقای مدیر عامل سازمان انتقال خون را که به امضای دکتر نمکی وزیر بهداشت، درمان وآموزش پزشکی رسیده بود به دکتر پور فتح اله تقدیم کرد.

پایان پیام/

مطالب مشابه