بسیج ملی کنترل فشار خون اولین کمپین اجرا شده دیجیتال در کشور است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علیرضا رئیسی در اولین مجمع سراسری کارگروه های تخصصی مشاوران مرکز مدیریت شبکه افزود: سایر ویژگی های این بسیج ایجاد هماهنگی کامل در سراسر کشور و استفاده از توان سایر بخش ها و نهادهاست. روند کار در این بسیج ملی تاکنون به خوبی پیش رفته و هر لحظه این بسیج مانیتورینگ می شود.

معاون بهداشت وزارت بهداشت ادامه داد: اطلاعاتی که از مراکز بهداشتی، درمانی و پایگاه ها می رسد، بسیار مفید است ولی اطلاعات ایستگاه ها از این جهت که بیماران جدید فشار خون را معرفی می‌کند که نشان می‌دهد چه افرادی تاکنون به مراکز ما مراجعه نکرده‌اند، بسیار ارزشمند است، زیرا این افراد تاکنون به سطوح ۲ و۳ فقط مراجعه می‌کردند و تحت کنترل شبکه بهداشت نبودند.

وی از بسیج ملی کنترل فشار خون به عنوان اولین کمپین اجرا شده دیجیتال در کشور نام برد و افزود: نتایج بسیج ملی در نیمه اول مهر سال جاری اعلام خواهد شد.در اولین روز از اجرای این طرح ۱۱۰ هزار ثبت فشار خون در ایستگاه ها داشتیم که کم کم به ۱۵۰ هزار و در نهایت به ۲۷۰ هزار نفر رسید.

رئیسی گفت: یکی از مشکلات ما مشارکت طلبی از دستگاه‌ها بود که با رصد این بسیج ملی بهتر می‌توان مشکلات و راهکار در این زمینه پیدا کرد.

به گزارش ایرنا معاون وزیر بهداشت در پایان اضافه کرد: در ۲۳ روز مانده از بسیج ملی کنترل فشار خون پیش بینی می‌کنیم ۱۷ تا ۱۸ میلیون ثبتی داشته باشیم.

پایان پیام/

مطالب مشابه