ایران پیشنهاد رفرنس سنتر در حوزه بهداشت روان را مطرح کرده است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سید حسن عراقی‌زاده صبح امروز در مراسم کنگره بین‌المللی PTSP که در بیمارستان ۵۰۵ ارتش برگزار شد، اظهار کرد: امروزه موضوع بهداشت روانی بعد از وقوع حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله از اهمیت خاصی برخوردار است و مجامع علمی اهمیت زیادی به موضوع PTSP می‌دهند.

رئیس اداره بهداشت و درمان ستاد کل نیرو‌های مسلح ادامه داد: گنجینه‌ای از علوم در حوزه سلامت روان در اختیار کارشناسان ایران قرار گرفته است که می‌توان آن را در اختیار کشور‌های همسایه و دوست قرار داد.

وی افزود: ایران از ۶ سال قبل به عضویت کمیته بین‌المللی طب نظامی درآمده و مدت ۲ سال است درکارگاه بین المللی طب نظامی است، همچنین کشورمان طی این ۲ سال برنامه‌هایی در زمینه بهداشت روان را اجرا می‌کند که در آخرین مجمع عمومی آسیا که در کشور سوئیس برگزار شد، ایران پیشنهاد رفرنس سنتر در حوزه بهداشت روان را مطرح کرده است که این مسئله در مجمع به تصویب رسیده است.

عراقی‌زاده گفت: امروزه اقدامات خوبی در زمینه بهداشت و روان در ۲ دانشگاه پزشکی ارتش و بقیه‌الله انجام گرفته است و من معتقدم که در هنگام حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله باید همکاری‌های خوبی بین سازمان‌های مختلف انجام می‌گیرد.

در ادامه شهرام بابلی رئیس اداره بهداشت و درمان نیروی زمینی ارتش گفت: در جریان وقوع حوادث طبیعی مانند سیل آق‌قلا و پلدختر نیرو‌های مسلح همراه با سایر مسئولان به کمک مردم و سیل‌زدگان آمدند که در این خصوص یکی از اقدامات مهم کنترل استرس و بازگردانی اوضاع با حالت عادی است.

وی افزود: در هنگام وقوع سیل از رهبری معظم انقلاب تا فرماندهان نظامی همگی در خدمت مردم بودند و مهمترین هدف، رسیدگی به مشکلات آن‌ها تا برگشتن به حالت بعد از وقوع سیل بود.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان بابلی در پایان اضافه کرد: در هنگام وقوع حوادث طبیعی باید کشور ارتباطات خوبی با سازمان بین‌المللی مانند سازمان بهداشت جهانی و صلیب سرخ داشته باشد تا رسیدگی به امور به نحو بهتری انجام شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه