اقدامات انجام شده در جهت شفاف‌سازی حرکت‌های درون سازمان غذا و دارو
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، سعید نمکی، در حاشیه دومین جلسه قرارگاه سازمان غذا و دارو که در محل این سازمان برگزار شد، گفت: در دو جلسه قرارگاه به منظور شفاف‌سازی حرکت‌های درون سازمان غذا و دارو، مقرر شد تمام مصوبات کمیسیون‌ها به‌روز روی سایت قرارگرفته و اطلاع‌رسانی به‌موقع صورت گیرد تا تمامی ذی‌نفعان در جریان اتفاقات باشند و کسی احساس عقب‌افتادگی و بی‌اطلاعی از امور نداشته باشد.

وزیر بهداشت ادامه داد: همچنین در مورد اولویت‌های بخش دارو و تجهیزات و ارزی که در اختیارداریم، برنامه‌ریزی کردیم، به صورتی که تا پایان سال کوچک‌ترین کسری در حوزه تجهیزات پزشکی مورد نیاز و داروهای حیاتی نداشته باشیم.

وی افزود: شیوه واگذاری امور به شرکت‌های خصوصی، هیئت‌امنا و برخی بخش‌های نیمه دولتی از مواردی بود که در جلسه قرارگاه مورد بررسی قرار گرفت، پیش از این سازمان غذا و دارو اطلاعات دقیقی از موجودی انبارهای شرکت‌های دارویی تولید کننده داخل نداشت که در جلسه گذشته مدیرکل دارو مأمور شد با شرکت‌ها جلساتی در این راستا برگزار کند. خوشبختانه به سمتی می‌رویم که اطلاعات موجودی انبار مواد اولیه شرکت‌های تولیدکننده را دقیقاً داشته باشیم.

نمکی ایجاد معاونت "تولید داخل" در سازمان غذا و دارو را از دیگر تصمیمات این جلسات به منظور تسهیل تولید داخل برشمرد.

به گزارش مهر وزیر بهداشت در پایان در مورد ویژگی‌های جلسات قرارگاه سازمان غذا و دارو نیز خاطرنشان کرد: تمامی معاونت‌ها در قرارگاه حضور دارند و تصمیمات فی المجلس گرفته و ابلاغ می‌شود، همچنین به عنوان آرایش در شرایط جنگی که امریکا به کشورمان تحمیل می‌کند، ما نیز در این قرارگاه تصمیمات به‌روز و به هنگام می‌گیریم که موردی مغفول باقی نماند.

پایان پیام/

مطالب مشابه