تعدادی از داروها از کیفیت پایینی برخوردار هستند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، همایون هاشمی در مورد اظهارنظر وزیر بهداشت و درمان مبنی بر اینکه برخی در خصوص کیفیت داروهای داخلی جوسازی می‌کنند، گفت: نمی‌توان در مورد این حوزه نقطه‌نظرهای مردم را نشنیده گرفت یا به سختی شنید یا بعد از شنیدن نیز مسئولان واکنش‌های منفی نسبت به آنها نشان دهند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: آنچه مسلم است مردم بهترین ارزیابی‌کننده اقدامات مسئولان هستند، ضمن اینکه ولی نعمت ما هستند و تا آنها نباشند، نمی‌توانیم وزیر، نماینده و ...باشیم.

هاشمی گفت: اگر مردم انتقادی را به حوزه‌ای وارد می‌دانند نباید مسئولان با بیان دو پهلو و مبهم درصدد تخریب باشند، ضمن اینکه اگر مسئول یا صاحب سندیکایی، تولیدکنندگان یا مصرف‌کنندگان اظهارنظری می‌کنند باید مسئولان در وزارتخانه‌ها با طیب خاطر بشنوند و چنانچه نیاز به اصلاح بخشی از امور وجود دارد، برای رفع مشکل ایجادشده تلاش کنند.

وی افزود: مسئولان نباید تمام اظهارنظرها را حمل بر آسیب بدانند و باید به این باور برسند که مردم از روی دلسوزی انتقاد می‌کنند و این حق را دارند که به عنوان مصرف‌کننده اظهارنظر کنند، ضمن اینکه دیدگاه همه نیز سیاسی و در جهت تخریب نیست.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: بی‌تردید کیفیت برخی داروهای تولید داخلی بسیار بالا بوده، اما متاسفانه تعدادی از داروها نیز از کیفیت پایینی برخوردار هستند و می‌طلبد که نظارت مستمری بر این بخش وجود داشته باشد، ضمن اینکه این امر قابل قبولی نیست که مسئولان در این مورد اظهارنظرهای غیرعلمی داشته باشند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت هاشمی در پایان در رابطه با اینکه اظهارنظر وزیر بهداشت می‌تواند کنایه‌‎ای به مسئولان انتقادکننده باشد، یادآورشد: ما در یک فضای تفاهمی اظهارنظر می‌کنیم، ضمن اینکه هر کدام از مسئولان مربوطه باید بر مبنای وظیفه‌ای که برعهده دارند، اقدامات لازم را در جهت اصلاح امور در تمام حوزه‌ها و در جهت تحقق مطالبات عمومی انجام دهند.

پایان پیام/

مطالب مشابه