آغاز زمان توزیع کارت آزمون دکتری تخصصی پزشکی از امروز
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، آبتین حیدرزاده با  بیان اینکه کارت آزمون دکتری پزشکی از امروز در سایت سنجش پزشکی توزیع می شود،  اظهار کرد: آزمون دکتری وزارت بهداشت در ۶۴ رشته علوم پایه، یک مجموعه داروسازی ۱۲ رشته و ۲ رشته دندانپزشکی، ۳۰ و ۳۱ خرداد برگزار می‌شود.

وی افزود: آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) و پژوهشی رشته‌های علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی در تهران (۲ حوزه)، تبریز، اصفهان، شیراز، مشهد، اهواز، ساری، زنجان، کرمانشاه و کرمان برگزار می‌شود.

رئیس سنجش آموزش پزشکی به آمار شرکت کنندگان در آزمون دکتری وزارت بهداشت اشاره کرد و افزود: ۹ هزار و ۲۲۰ داوطلب برای شرکت در آزمون دکتری تخصصی علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی سال ۹۸ ثبت نام کرده‌اند که از این تعداد، ۸ هزار و ۹۰۱ نفر داوطلب آزمون دکتری تخصصی آموزش محور و تعداد ۳۱۹ داوطلب در آزمون دکتری تخصصی پژوهش محور ثبت نام کرده‌اند، همچنین از میان ثبت نام کنندگان تعداد ۶ هزار و ۱۲۱ داوطلب زن و ۳ هزار و ۹۹ داوطلب مرد هستند.

حیدرزاده درباره رشته و مجموعه امتحانی‌های جدید آزمون دکتری اشاره کرد و گفت: تعداد ۱۹ رشته از رشته‌های علوم پایه در قالب ۹ مجموعه قرار گرفت، همچنین رشته‌های جدید آینده پژوهی سلامت، علوم بیومدیکال مقایسه ای، علوم و فناوری‌های تصویربرداری پزشکی و گرایش تصویربردار عصبی در آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) و پژوهشی رشته‌های علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی گنجانده شده اند و داوطلبان می‌توانند در این رشته‌ها ادامه تحصیل بدهند.

وی تصریح کرد: به علت رفاه حال داوطلبان در مناطق سیل زده، زمان آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) و دکتری پژوهشی رشته‌های علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی سال ۹۸ از ۱۲ و ۱۳ اردیبهشت به ۳۰ و ۳۱ خرداد ماه سال جاری با تصمیم وزیر بهداشت و شورای آموزش پزشکی به تعویق افتاد.

رئیس سنجش آموزش پزشکی به زمان توزیع کارت آزمون دکتری تخصصی (Ph.D) و پژوهشی رشته‌های علوم پایه پزشکی و بهداشت، دندانپزشکی و داروسازی اشاره کرد و گفت: کارت ورود به جلسه آزمون دکتری ۹۸ از تاریخ ۲۷ تا ۲۹ خرداد در سایت مرکز سنجش آموزش پزشکی در دسترس داوطلبان قرار می‌گیرد.

حیدرزاده گفت: امسال برای نخستین بار ظرفیت اولیه دکتری وزارت بهداشت را اعلام کردیم، البته داوطلبان باید توجه داشته باشند فهرست اعلام شده اولیه است و احتمال تغییر وجود دارد، چرا که ممکن است برخی ظرفیت‌ها اضافه یا حذف شوند. 

وی افزود: برخی دانشگاه‌ها شرایط خاص پذیرش دارند، پذیرش در دانشگاه ارتش، انستیتو پاستور ایران، علوم پزشکی بقیه الله، دانشگاه آزاد، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه شاهد، سازمان انتقال خون ایران، مرکز قلب شهیدرجایی، مؤسسه سرم سازی رازی نیز از طریق آزمون دکتری وزارت بهداشت است، اما شرایط دانشگاه و امکانات آن را داوطلبان از سایت هر موسسه یا دانشگاه چک کنند.

رئیس سنجش آموزش پزشکی با اشاره به پذیرش در دانشگاه آزاد ادامه داد: پذیرش در رشته‌های دانشگاه آزاد تابع قوانین و مقررات دانشگاه است و داوطلبان به سایت دانشگاه آزاد مراجعه کنند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان حیدرزاده در پایان با بیان اینکه تحصیل در دوره‌های شهریه پرداز مشروط به پرداخت شهریه است، اظهار کرد: شهریه را دانشگاه‌ها اعلام می‌کنند و داوطلبان برای اطلاع از میزان آن به دانشگاه مربوطه مراجعه کنند.

پایان پیام/

مطالب مشابه