نمایندگان صنوف در واردات مواد اولیه دارویی مشارکت دارند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمدرضا شانه ساز در جمع خبرنگاران در سازمان غذا و دارو افزود: طراحی شده تا خود نمایندگان صنوف در واردات مواد اولیه دارویی مشارکت داشته باشند.

سرپرست سازمان غذا و دارو درباره اقدامات سازمان غذا و دارو در حوزه بسیج ملی کنترل فشار خون گفت: یکی از عوامل فشار خون روغن‌های ترانس است که این سازمان بیش از ۱۰ سال روی آن کار کرده و روی شاخص‌ها و استانداردهای آن بازنگری داشته است.

شانه‌ساز گفت: کنترل کاهش نمک در مواد غذایی و برچسب‌های راهنمای تغذیه از دیگر تلاش‌های سازمان غذا و دارو در جهت کنترل فشار خون به شمار می‌رود.

وی افزود: تامین داروهای جدید در حوزه فشارخون از دیگر اقدامات این سازمان در جهت کنترل فشارخون به شمار می‌رود و اقدامات در این زمینه یکی از اولویت‌های این سازمان حتی پیش از بسیج ملی کنترل فشار خون بوده است.

به گزارش ایرنا سرپرست سازمان غذا و دارو در پایان درمورد کودکی که گفته می شود سهامدار یکی از شرکت های دارویی است، نیز گفت: این یک بحث مالکیتی است و وظیفه سازمان غذا و دارو در مورد کیفیت داروها و فرآیندهایی است که سلامت داروها را تضمین می کند ما در برخی موارد سوء استفاده های ابزاری داریم اما ما باید کیفیت محصولات را مدنظر قرار دهیم و اینگونه سوالات را باید از دستگاه متولی پرسید.

پایان پیام/

مطالب مشابه