طی ۱۵ سال گذشته رشد ۱۵ برابری اهدای عضو داشتیم
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، مهدی شادنوش در نخستین کنگره اهدای عضو گفت: در خصوص ضرورت موضوع پیوند تاکید زیادی شده است و بسیاری از نخبگان مثله کردن نفس محترمه را لازمه پیوند دانسته‌اند. طی ۱۵ سال گذشته رشد ۱۵ برابری اهدای عضو داشتیم.

رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت ادامه داد: امام خمینی (ره) فتوای مهمی در این زمینه صادر کرد و پس از آن ۱۱ سال طول کشید تا مراجع قانونی متوجه شوند که این موضوع یک ضرورت است، اقدامات زیادی صورت گرفت به طوری که رشد ۶۰ برابری پیوند عضو طی ۱۵ سال‌ گذشته را داشته‌ایم.

وی با اشاره به نقش فرهنگ‌سازی در زمینه اهدای عضو گفت: کشور چین با رشد ۱۷۰ برابری در زمینه اهدای عضو طی سال‌های اخیر مواجه بوده است.

شادنوش گفت: برخی موانع رتبه‌های ما را طی سال‌های اخیر دچار تنزل کرده است که باید در این خصوص جبران مافات شود، با همه ظلم‌هایی که در حق جامعه ما می‌شود باید به نیروهای مانع خودمان قالب شویم.

به گزارش فارس رئیس مرکز مدیریت پیوند و درمان بیماری های وزارت بهداشت در پایان اضافه کرد: برای هر دیالیز حدود ۵۰۰ هزار تومان لازم است، امیدوارم با همکاری همه مردم شاهد افق‌های روشن‌تری باشیم.

پایان پیام/

2 نظر

مطالب مشابه