افراد متمول حق بیمه خود را شخصاً پرداخت کنند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حیدر علی عابدی با اشاره به اینکه تنها اقشار نیازمند جامعه باید تحت پوشش بیمه رایگان قرار بگیرند، گفت: در برنامه ششم توسعه مصوب شده که بیمه سلامت تنها باید به کسانی که توان پرداخت حق بیمه را ندارند، تعلق بگیرد. از این رو تمامی مدیرانی که باعث به هدر رفتن بیت المال در بیمه سلامت شدند باید پاسخگو باشند.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه سازمان‌های حمایت‌گر بهزیستی و کمیته امداد باید حق بیمه مددجویان خود را پرداخت کنند، گفت: افراد متمول نیز باید حق بیمه خود را شخصاً پرداخت کنند، چرا که بیمه به معنی، جمع آوری حق بیمه‌ها و پرداخت‌ در شرایط ضروری بوده و اگر سازمان‌های بیمه منبع درآمد و ورودی نداشته باشد، طبیعتاً نمی‌تواند هزینه‌های خودرا پرداخت کند و در نتیجه به مراکز طرف قرار داد بدهکار می‌شود.

وی افزود: سازمان‌های بیمه‌گر در صورت عدم پرداخت بدهکاری‌‌های خود، اعتمادشان را نزد مراکز خدمات درمانی از دست می‌دهند، نتیجه سلب اعتماد از سازمان بیمه‌گر این می‌شود که تعداد مراکز طرف قرار داد با بیمه روز به روز کاهش پیدا کرده و افراد هیچ مرکزی را که تحت پوشش خدمات بیمه باشد، پیدا نمی‌کنند و بی تردید تنها مستضعفین و نیازمندانی که مد نظر قانون بودند ضرر می‌کنند. بنابر این باید هرچه سریع‌تر به برنامه ششم برگردیم و بر اساس آن اقدام کنیم.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت عابدی در پایان با تاکید بر اینکه آزمون وسع می‌تواند، توان مالی افراد را برای پرداخت حق بیمه مشخص کند،خاطر نشان کرد: پیشنهاد برگزاری این آزمون بر عهده شورای عالی بیمه و هیئت دولت گذاشته شده است، بنابر این تصویب و اجرای آن در انتظار پیشنهاد هیئت دولت است که تاکنون هیچ پیشنهادی در این خصوص ندادند و به همین دلیل تاکنون بلاتکلیف مانده است.

پایان پیام/

مطالب مشابه