فعالان صنفی در حل مشکلات کنونی جامعه پزشکی مشارکت بیشتری داشته باشند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمدرضا ظفرقندی در نشست مشترک خود با جمعی از مدیران گروههای فعال فضای مجازی درحوزه سلامت با تأکید بر دفاع از حقوق صنفی جامعه پزشکی و حقوق اجتماعی مردم آنچنان که در قانون سازمان آمده، بیان کرد: رعایت عدالت و قانون در این حوزه‌ها امری مهم بوده و با توجه به نقش گروه‌های فعال در فضای مجازی در اصلاح نگرش مسئولان، همکاران و مردم در امور مربوط به حوزه سلامت، فعالان صنفی در حل مشکلات کنونی جامعه پزشکی باید مشارکت بیشتری داشته باشند.

رییس کل سازمان نظام پزشکی ادامه داد: هر کسی که دغدغه مردم و این حرفه را دارد مورد احترام است، قانون مبنای فعالیت سازمان نظام پزشکی بوده و تلاش ما بر این است تا در مسائل مرتبط صنفی و اجتماعی حضوری فعال داشته باشیم و حفظ انسجام صنفی از مسائل مهم و مورد توجه ما در این خصوص است.

در این نشست فعالان فضای مجازی در حوزه سلامت به مشکلات اساسی جامعه پزشکی از جمله شکاف موجود بین این جامعه و مردم و همچنین ایجاد فاصله بین مدیریت صنفی و بدنه جامعه پزشکی اشاره نمودند و ضمن بیان اهمیت شفاف‌سازی در خصوص عملکرد نهادهای مسئول در حوزه سلامت به عنوان نمونه بر لزوم شفاف‌سازی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در مورد هزینه کرد طرح تحول سلامت تأکید کردند.

ایشان با اشاره به تأثیرگذاری قابل توجه فضای مجازی در حوزه اطلاع‌رسانی، آمادگی خود را جهت ارائه راهکارهای عملیاتی برای رفع معضلات و مشکلات جامعه پزشکی اعلام نمودند.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پزشکی در ادامه این نشست ضمن بررسی پیشنهادات و ترسیم چشم‌انداز همکاری‌های آتی، راهکارهای ممکن برای تعامل مؤثر سازمان نظام پزشکی و فعالان فضای مجازی و گروه‌های مرتبط با این عرصه مورد بررسی قرار گرفت.

پایان پیام/

1 نظر

مطالب مشابه