مرزبانی سلامت وظیفه سختی می باشد که بر عهده وزارت بهداشت است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علیرضا رییسی با بیان این مطلب افزود: نظام سلامت با مشکلات عدیده ای که کشورهای همسایه و هم مرز برایش به وجود می آورند وظیفه بزرگی به عهده دارد و آن مرزبانی از سلامت جامعه و مردم است.
 
معاون بهداشت وزارت بهداشت ادامه داد: سازمان جهانی بهداشت از اقدامات ایران در کنترل فلج اطفال و برخی بیماری های واگیر که در کشورهای همسایه به طور وسیع وجود دارد و در سال ها تلاش وزارت بهداشت از میان رفته در موارد متعدد قدردانی کرده است.
 
وی افزود: اگر حتی یک مورد از این بیماری ها در کشور یافت شود تمام زحمات 20 ساله ای که برای کنترل بیماری های واگیر نظیر فلج اطفال در کشور انجام شده است زیر سوال می رود، بنابراین وظیفه این کارگروه ویژه و سازمان ها و دستگاه های عضو در آن بسیار مهم و تاثیرگذار است.
 
رئیسی گفت: ما تعهد داده ایم تا سال 2020 مالاریا را حذف کنیم، در عین حال در بحث تجهیزات آزمایشگاهی که برای نیل به این هدف مورد نیاز است تحت تحریم می باشیم. بنابراین نیازمند همکاری وزارتخانه ها و سازمان هایی نظیر صنعت، معدن و گمرک برای تسهیل در معافیت ها و ترخیص کالاها هستیم.
 
رییس کارگرده ساماندهی، هماهنگی و کنترل بیماری های کار ویژه مرز در پایان با اشاره به اینکه حتی یک روستا با هزار نفر جمعیت وجود ندارد که دارای یک خانه بهداشت نباشد گفت: این مراکز از دورافتاده ترین مناطق کشور در نقطه صفر مرزی در حال حفاظت از بهداشت و سلامت کشور هستند.
 
به گزارش وب‌دا پیش از سخنان معاون بهداشت نیز، رییس مرکز مدیریت بیماری های واگیر و مدیران این مرکز به ارائه گزارش از آخرین تحولات بهداشتی مرزی و وضعیت بیماری های واگیر در کشور پرداختند و در ادامه جلسه نمایندگان سازمان ها نقطه نظرات خود را مطرح کردند.

پایان پیام/

مطالب مشابه