فروش خانه و خودرو برای درمان سرطان توجیه منطقی ندارد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، عباسعلی پور بافرانی درباره وضعیت تامین دارو برای بیماران سرطانی و خاص، گفت: بسیاری از بیماران خاص و  سرطانی از پس هزینه های سنگین درمان برنمی آیند بنابراین تزریق بسته های حمایتی برای طی درمان پروسه درمان بیماران سرطانی وخاص باید پررنگ تر از گذشته شود تا خللی برای در روند درمان بیماران مذکور در کشور ایجاد نشود.

فروش خانه برای درمان بیماری سرطان در شان کشور نیست

نماینده مردم نایین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فروش خانه و خودرو برای درمان بیماری سرطان به هیچ وجه توجیه منطقی ندارد، تصریح کرد: انتظار داریم وزارت بهداشت و درمان و شورای عالی بیمه تدبیرهای لازم را تدارک ببیند تا بتوان هزینه درمان سرطان را در کشور بطور جامع پوشش داد.

 وی ادامه داد: با اصلاح و ضوابط آیین نامه های موجود می بایست از بیماران سرطانی در حوزه درمان حمایت کرد تا بتوان  بسیاری یا تمام هزینه های درمان بیماران سرطانی را در کشور تمام و کمال پوشش داد.

پوربافرانی افزود: مجلس شورای اسلامی می‌بایست با حمایت ویژه تلاش کنند که هزینه درمانی بیماران سرطانی تامین شود و این در حالی است که فروش خانه برای درمان بیماری سرطان در شان وزارت بهداشت و درمان کشور نیست.

به گزارش خانه ملت عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه باید بسته حمایتی کارآمد برای بیماران خاص در قالب طرح تحول سلامت در  نظر گرفته شود، یادآور شد: بیماران خاص و سرطانی با کسری دارو در شرایطی روبرو هستند که قیمت های دارو نیز در حوزه درمان سرطان بسیار سر سام آور است.

پایان پیام/

1 نظر

مطالب مشابه