ارز مکفی برای واردات دارو تخصیص داده شده است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، بشیر خالقی درباره وضعیت تجویز داروهای خارجی به جای داروهای ایرانی در  حوزه بهداشت و درمان، گفت: تجویز دارو و نسخه نویسی پزشکان باید برمبنایی قانون عملیاتی شود بنابراین به هیچ وجه ممکن  زمانی که داروی خارجی مزیت کیفی به نسبت به دارویی ایرانی ندارند، داروی خارجی نباید تجویز شود.

ارز مکفی برای واردات  دارو  تخصیص داده شده است

نماینده  مردم خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ارز مکفی برای واردات دارو تخصیص داده شده است و بنابراین کسری دارو در حوزه داروهای واردات دارو به هیچ وجه ممکن قابل قبول نیست، تصریح کرد: مشکل عمده ما در زمینه  واردات داروهای خارجی تبادلات ارزی بانکی است.

وی ادامه داد: تامین دارو برای بیماران باید در راس امور قرار بگیرد زیرا پاسداری از سلامت مردم با هیچ مسئله ای در جامعه قابل قیاس نیست.

خالقی افزود: برای توسعه و بهبود صنعت داروسازی کشور، حمایت از تولید داخلی در سال 98 در راس امور قرار بگیرد تا بتوان مختصصان داخلی در تولید دارو را ترغیب کرد که در این حوزه حضوری پایدار داشته باشند.

به گزارش خانه ملت عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان  اینکه کم لطفی در تجویز دارو ایرانی مانع اساسی جان گرفتن حوزه تولید دارو در کشور است یادآورشد: اگر دارویی خارجی برتری نسبت به مشابه داخلی ندارند، نباید جایگزین داروی ایرانی در تجویز شود.

پایان پیام/

نظر خود را بنویسید

  • نظرات ارسال شده پس از تایید در وب سایت منتشر خواهند شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشند تایید نمی شوند.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی باشند منتشر نخواهند شد.