روی نظام بیمه‌ای کشور نمی‌توان اسم بیمه گذاشت
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، ایرج فاضل در نشست ماهانه مجمع انجمن های علمی گروه پزشکی ایران با بیان این که مشکلات بیمه‌ها یکی از معضلات اساسی جامعه پزشکی است، افزود: برای حل این معضل و وضع ورشکستگی بیمه‌ها که درآمد پایین و هزینه‌های بالایی دارند، باید چاره‌ای اساسی اندیشید تا بخش بزرگی از مشکلات جامعه پزشکی رفع شود.

وی با اشاره به ترکیب شورای عالی بیمه، ادامه داد: از ترکیب کنونی این شورا به دلایل واضح هرگز نمی‌توان انتظار تعیین تعرفه عادلانه داشت و اصلاح این وضعیت برای اتخاذ تصمیمات عادلانه ضرورت دارد.

وی مجمع انجمن‌ها را، پشتوانه بزرگی برای بخش‌های دولتی اعم از وزارت بهداشت و سازمان های بیمه گر عنوان کرد و گفت: تشکیل این گردهمایی‌ها با حضور پزشکان و مسئولین آغاز خوبی برای توسعه همکاری‌ها و بهره‌گیری از ظرفیت بالای این تشکل در جهت تحقق اهداف جامعه پزشکی و بهبود وضعیت کنونی است.

فاضل ضمن تأکید بر ارتباط جامعه پزشکی با مردم برای ارتقاء جایگاه پزشکان و همچنین افزایش اعتماد عمومی نسبت به جامعه پزشکی، تصریح کرد: یکی از راه‌های افزایش ارتباط پزشکان با مردم، تلاش در جهت افزایش سواد سلامت مردم است.

به گزارش روابط عمومی سازمان نظام پزشکی، رئیس مجمع انجمن های علمی گروه پزشکی ایران اظهار کرد: جامعه جراحان کتابی را درراستای تحقق این هدف، منتشر کرده که تمام اعمال جراحی را به زبان ساده و بدون اصطلاحات علمی تخصصی شرح داده است که قابل فهم برای عموم جامعه بوده و چاپ چندین باره این کتاب، نشان دهنده مقبولیت آن است که  سایر انجمن‌ها نیز می‌توانند اقدامات مشابهی را در زمینه تخصصی خود داشته باشند.

پایان پیام/

1 نظر

مطالب مشابه