۷۰ درصد کودکان کار خیابان از اتباع خارجی هستند
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، وحید قبادی‌دانا در مورد طرح ساماندهی کودکان کار و خیابان استان تهران، گفت: این طرح توسط بهزیستی و با مشارکت شهرداری، استانداری، وزارت کشور و سایر دستگاه های دخیل در حال اجرا است.۷۰ درصد کودکان کار خیابان از اتباع خارجی هستند.

رئیس سازمان بهزیستی کشور ادامه داد: با توجه به اینکه ۷۰ درصد کودکان کار خیابان از اتباع خارجی هستند اداره کل اتباع خارجی در معاونت امنیتی وزارت کشور هم فعال شده‌اند، مراکزی برای این کار تعیین شده و با همکاری NGO ها و سازمان های مردم نهاد ساماندهی انجام می شود.

وی افزود: با توجه به اینکه موضوع ساماندهی کودکان کار و خیابان موضوعی اجتماعی است مسائل اقتصادی هم بر آن تاثیرگذار و مساله فقر یکی از مسائل است.

قبادی‌دانا گفت: با کمک مردم، دستگاه ها و ارگان های دخیل این طرح در استان تهران در حال اجرا است و به زودی در استان البرز نیز کلید خواهد خورد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت رئیس سازمان بهزیستی کشور در پایان اضافه کرد: امیدواریم ساماندهی کودکان کار و خیابان در کلان شهرها به نحو احسن انجام شود؛ در تلاشیم به نقطه‌ای  برسیم که دیگر شاهد حضور کودکان در خیابان ها نباشیم؛ شورای سازمان اجتماعی وزارت کشور، شهرداری ها، سازمان بهزیستی و NGO تلاش زیادی برای به سرانجام رسیدن طرح دارند.

پایان پیام/

مطالب مشابه