کمیسیون مشترک در صحن مجلس در خصوص کودکان کار تصویب خواهد شد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حیدر علی عابدی با اشاره به تشکیل کمیسیون مشترک در رابطه با کودکان کار گفت: در رابطه با مسئله کودکان کار که به عنوان یک مشکل اصلی در جامعه وجود دارد و تمام دلسوزان نظام از این پدیده ناراحت هستند، مسئولان مختلف و اندیشمندان طرحی را تهیه کردند که در آن تمام آسیب‌دیدگان اجتماعی به ویژه کودکان کار دیده خواهند شد و برای صیانت از این آسیب دیدگان قوانینی را وضع خواهیم کرد که با تصویب مجلس شورای اسلامی به اجرا در خواهد آمد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: این کمیسیون به نام کمیسیون مشترک از کمیسیون بهداشت و درمان، کمیسیون اجتماعی، کمیسیون حقوقی تشکیل شده و به زودی جلساتی را در رابطه با تکمیل یک طرح قانونی برگزار خواهد کرد که پس از اینکه طرح آماده شود، در صحن مجلس مطرح و تصویب خواهد شد.وی ادامه داد: رئیس این کمیسیون فعلا در حال حاضر محمدجواد فتحی، نائب رئیس اول بنده و سخنگوی آن عباسعلی پوربافرانی هستند که ان‌شاءالله در اولین جلسه‌ای که برگزار خواهیم کرد، نتایج را در اختیار رسانه ها خواهیم گذاشت.

وی در خصوص اینکه ساماندهی این کودکان را از سوی شهرداری و سازمان بهزیستی چطور ارزیابی می‌کنید، تصریح کرد: مشکلات بسیاری وجود دارد هم سازمان بهزیستی مشکلات مالی بسیاری دارد و هم شهرداری‌ها مشکلاتی دارند اما این یک پدیده اجتماعی است که باید از ابعاد مختلف دیده شود. دقیقا مثل بهمنی است که می‌خواهیم جلوی آن را بگیریم درحالی‌که قبل از وقوع بهمن باید راهکارهای لازم را برای مسیرهای قبل از بهمن در نظر گرفت.

عابدی گفت: چنانچه به کودکان کار پناه داده و کار و امکانات بدهیم به این معنا نیست که دیگر گروه جدیدی از کودکان کار تشکیل نمی‌شود بلکه باید راهکارها را ببینیم و این معضل یک پدیده است که باید از جنبه‌های مختلف وارد عمل شد.

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: وزارت کشور، نیروی انتظامی و سیستم قضایی کشور برای این پدیده باید وارد عمل شوند، همچنین سیستم‌های فعلی مثل بهزیستی و شهرداری‌ها نیز باید وارد عمل شوند؛ اسکان این گروه کار به معنای خاتمه پدیده کودکان کار نیست چراکه دوباره گروه جدیدی تشکیل می‌شود. مافیاهایی هستند که به صورت شبکه عمل می‌کنند گرچه نیروی انتظامی تعدادی از اینها را دستگیر کرده اما برنامه‌سازان اصلی در پشت شبکه پنهان هستند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت وی در پایان اضافه کرد: بنابراین برنامه‌ریزی دقیقی نیاز است و همین تفکر باعث شد تا مجلس شورای اسلامی تصمیم بگیرد تا کمیسیون مشترک تشکیل دهد تا این پدیده را چند بُعدی ببیند و قوانینی را تدوین کند تا همه عوامل موثر را در این بحث درگیر کند.

پایان پیام/

مطالب مشابه