جزئیات فعالیت‌های سازمان تامین اجتماعی چیست؟
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمدحسن زدا در مراسم تکریم خود و معارفه مصطفی سالاری به عنوان مدیرعامل جدید این سازمان که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، گفت: تأمین اجتماعی بیش از ۴۲ میلیون نفر تحت پوشش دارد و امیدوارم خدمات خوبی به این افراد ارائه شود.

سرپرست سابق سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه تأمین اجتماعی مدال افتخار جمهوری اسلامی است، گفت: این سازمان ۱۲۰ هزار میلیارد تومان بودجه سالانه دارد و از نظر گردش مالی تأمین اجتماعی جایگاه خاصی دارد.

زدا گفت: منابع تأمین اجتماعی فقط دریافت حق بیمه است و ۷۲ هزار نفر این سازمان پرسنل دارد که ۲۲ هزار نفر در بخش بیمه‌ای و ۵۰ هزار نفر نیز در بخش درمان فعالیت می‌کنند، تأمین اجتماعی ۵۴۰ شعبه و ۳۰۰ کارگزاری در سراسر کشور دارد و ۸۰ بیمارستان ملکی تأمین اجتماعی خدمات لازم را به بیمه‌شدگان ارائه می‌دهند.

وی افزود: ما اولین خریدار درمان و دومین تولیدکننده درمان در سطح کشور هستیم و در حوزه اقتصادی نیز دارای شرکت‌ها و هلدینگ‌هایی هستیم که در زیرمجموعه شستا فعالیت می‌کنند.

سرپرست سابق سازمان تأمین اجتماعی تصریح کرد: مجموعه سازمان به اندازه سه وزارتخانه، گردش مالی، امکانات درمانی و بیمه‌ای دارد و در بخش درمانی هیچ کم از سیستم وزارت بهداشت نداریم و ۱۰ هزار تخت فعال در سراسر کشور خدمات درمانی را به بیمه‌شدگان ارائه می‌دهند.

زدا خاطرنشان کرد: عمده درآمد سازمان تأمین اجتماعی متکی بر حق بیمه‌های دریافتی است  و در شش ماه گذشته رکوردهای بی‌نظیری را در درآمدهای سازمان فتح کرده‌ایم، در حال حاضر تأمین اجتماعی ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار مستمری‌بگیر و بازنشسته دارد و ۱۴ میلیون نفر نیز بیمه شده اصلی هستند، ۲۵۰ هزار نفر نیز بیمه بیکاری دریافت می‌کنند که رقم ریالی آن ۳۵۰ میلیارد تومان در ماه است.

به گزارش فارس وی در پایان اضافه کرد: تأمین اجتماعی ماهانه ۲ هزار میلیارد تومان نیز در بخش درمان هزینه می‌کند، این سازمان مقداری از نظر نقدینگی دچار مشکل است که اگر مطالبات تأمین وصول شود می‌تواند اقدامات خوبی را انجام دهد و این سازمان را از بحران نقدینگی نجات دهد.

پایان پیام/

مطالب مشابه