اجرای طرح تعهد حرفه‌ای پزشکان در مراکز درمانی
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، عبدالرحمن رستمیان درباره برنامه‌های فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران اظهار داشت: بحث تعهد حرفه‌ای مدنظر ماست؛ یعنی اینکه شخصی که پزشک است باید چه شخصیتی داشته باشد و چگونه با بیمار و همکاران خود برخورد کند. 

معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران ادامه داد: موضوع تعهد حرفه‌ای یکی از اقدامات خوبی است که در دانشگاه علوم پزشکی تهران در حال انجام است؛ضمن اینکه بحث انطباق یکی دیگر از برنامه‌های ماست؛ یعنی احترام فردی که برای درمان به بیمارستان مراجعه می‌کند را داشته باشیم. در برخی رشته‌ها نیازمند متخصص زنان هستیم تا یک پزشک زن، خانمی را معاینه و درمان کند.

رستمیان با اشاره به برنامه‌های دیگر معاونت فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران، افزود: برگزاری جشن موالید ۱۲ امام معصوم(ع) در دانشگاه یکی دیگر از برنامه‌هایی است که اجرا می‌شود.

وی به موضوع رعایت عفاف و حجاب در دانشگاه علوم پزشکی تهران اشاره کرد و گفت: قرار نیست هر پزشکی هر لباسی را بپوشد و این شخصیت حرفه‌ای می‌خواهد؛ ضمن اینکه دومین موضوع  این است که باید به نوع لباس‌هایی است که برای بیماران به کار می‌گیریم توجه کنیم تا  احترام آنها حفظ شود. 

معاون فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی تهران در ادامه تصریح کرد: اکنون لباس‌هایی را طراحی کردیم تا بیماران مختلف آن را بپوشند و این را در برخی بخش‌های درمانی شروع کرده‌ایم؛ مانند بخش ارتوپدی و زنان که لباس‌های خاصی برای آنها طراحی شده است و این یک کار علمی است. 

به گزارش فارس رستمیان در پایان اضافه کرد: موضوع مسئولیت اجتماعی را راه انداخته‌ایم؛ مانند راه‌اندازی اردوهای جهادی در مناطق محروم و تعدادی از پزشکان ما در قالب تیم‌هایی از استادان و دانشجویان به مناطق محروم مراجعه می‌کنند و این روند در تابستان نیز ادامه دارد. 

پایان پیام/

مطالب مشابه