تا کنون فشار خون بیش از ۲۳ میلیون نفر ثبت شده است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، کیانوش جهانپور گفت: تا کنون فشار خون بیش از ۲۳ میلیون نفر از جمعیت هدف در کشور ثبت شده است.

رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت با عنوان این مطلب که از هدف اولیه ثبت ۲۰ میلیون نفر در طرح ملی کنترل فشار خون فراتر رفته ایم، افزود: اجرای این طرح به هیچ وجه تمدید نخواهد شد و طبق جدول زمان بندی در ۱۵ تیر ماه ۹۸ به پایان خواهد رسید.

وی با اشاره به ثبت فشارخون جمعیت بالای ۳۰ سال به همراه مادران باردار و بیماران کلیوی در این طرح، گفت: قطعاً وضعیت فشارخون جمعیت هدف با توجه به اولویت بندی افراد، پیگیری و دنبال خواهد شد.

جهانپور گفت: مراقبین سلامت از طریق خانه های بهداشت و شبکه های بهداشتی، با جمعیت هدف در ارتباط خواهند بود و افراد می بایست بر اساس پیامکی که دریافت کرده اند، نسبت به بررسی وضعیت فشار خون خود اقدام کنند.

رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت بهداشت، با اشاره به شناسایی افراد در معرض خطر، گفت: این افراد رها نخواهند شد و روند کنترل و درمان بیماران در معرض پرفشاری خون، ادامه خواهد داشت.

به گزارش مهر وی در پایان با اشاره به تشکیل پرونده الکترونیک سلامت در کشور، افزود: نتایج کلی طرح ظرف هفته آینده اعلام خواهد شد، اما جزئیات بیشتر از این طرح در روز جهانی قلب "مهر ماه" در قالب یک گزارش ملی به اطلاع مردم و رسانه ها خواهد رسید.

پایان پیام/

مطالب مشابه