صدور کارت هوشمند و امضای الکترونیک پزشکان در حال انجام است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمد جهانگیری درباره‌ آخرین وضعیت اجرای کارت هوشمند و امضای الکترونیک پزشکان، توضیح داد: صدور کارت هوشمند و امضای الکترونیک با تلاش سازمان نظام پزشکی و طبق برنامه در حال انجام است.

معاون نظارت و برنامه‌ریزی سازمان نظام پزشکی ادامه داد: هفته گذشته جلسه‌ای با اعضای سازمان توسعه تجارت الکترونیک در وزارت بهداشت برگزار شد، تمام موارد این طرح بررسی و مورد تأیید این سازمان قرار گرفت و ما در حال اجرای این طرح هستیم.

جهانگیری گفت: تمهیدات لازم از لحاظ سخت‌افزاری و نرم‌افزاری برای صدور کارت هوشمند نظام پزشکی در نظر گرفته شده است و پزشکان باید درخواست کارت هوشمند و امضای الکترونیک را در سامانه ثبت کنند تا برای آنها کارت صادر شود، استان‌هایی که نظام ارجاع در آنها اجرایی شده است در اولویت صدور کارت الکترونیک قرار دارند، گفت: به طور مثال در استان مازندران به تمام درخواست‌ها رسیدگی شده است.

وی افزود: استنادپذیری اسناد الکترونیک بر اساس امضای دیجیتال خواهد بود، در نسخه‌های مکتوب مُهر پزشک، دست‌خط پزشک و امضای پزشک وجود داشت که در اسناد الکترونیک این سه مورد حذف و امضای الکترونیک ملاک استنادپذیری قرار می‌گیرد که در این زمینه تفاهم‌نامه‌ای برای استنادپذیر بودن امضا بین وزارت بهداشت و قوه قضائیه امضا شده است.

 معاون نظارت و برنامه‌ریزی سازمان نظام پزشکی تصریح کرد: سند الکترونیک باید قابلیت استناد در مراجع حقوقی را داشته باشد لذا لازم است پزشکان امضای خود را از سازمان نظام پزشکی دریافت کنند.

به گزارش فارس جهانگیری در پایان در خصوص آخرین وضعیت رسیدگی به تعرفه‌های پزشکان توضیح داد: موضوع تعرفه‌ها در شورای عالی بیمه در حال بررسی است و ما مستندات خود را ارائه داده‌ایم. با توجه به مشکلات موجود در اداره کردن بخش خصوصی و دولتی ملاحظاتی باید در زمینه تعرفه‌ها صورت گیرد که پس از بررسی این موضوع در شورای عالی بیمه نتیجه اعلام خواهد شد.

پایان پیام/

مطالب مشابه