تاکنون ۲۶ میلیون فشارخون ثبت شده است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، کیانوش جهانپور درخصوص آخرین آمار بسیج ملی کنترل فشار خون، اظهار کرد: بر اساس آمارها، در سال ۹۶ در کشور ۹۷ هزار نفر بر اثر بیماری های مرتبط با فشار خون بالا جان خود را از دست داده‌ اند و ضرورت داشت که توجه همگانی به کنترل این بیماری معطوف شود. 

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ادامه داد: بسیج ملی کنترل فشار خون در دو فاز اطلاع رسانی و عملیاتی، اجرا می ‌شود، فاز اجرایی این بسیج ملی از 15 تیرماه، در مراکز درمانی، ایستگاه‌ های سلامت و نقاط تعیین شده در سطح کشور عملیاتی شده است و تاکنون، ۲۶ میلیون فشارخون در سراسر کشور مورد سنجش قرار گرفته و ثبت شده است.

وی از بیماری های غیرواگیر به عنوان عمده ‌ترین دلیل مرگ مردم ایران یاد کرد و گفت: یکی از مهمترین عوامل بیماری‌ های غیرواگیر، فشار خون و عدم کنترل آن است. بنابراین در بسیج ملی کنترل فشار خون به دنبال شناسایی حداقل ۲ میلیون بیمار جدید مبتلا به فشارخون هستیم و این بیماران پس از تشخیص، به سطوح بعدی ارجاع داده می ‌شوند.

به گزارش وب‌دا بسیج ملی کنترل فشارخون، از تاریخ 27 اردیبهشت ماه، همزمان با روز جهانی فشارخون، با شعار "فشارخون؛ بدانیم و اقدام کنیم.."، در سراسر کشور، آغاز شده و اکنون در مرحله اجرایی قرار دارد.

پایان پیام/

مطالب مشابه