هزینه‌های دندانپزشکی فراتر از قدرت مالی کارمندان و کارگران است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، اصغر سلیمی درباره وضعیت گرانی خدمات دندانپزشکی در حوزه بهداشت و درمان در کشور،گفت: بسیاری از اقشار کم درآمد و متوسط جامعه  توان پوشش هزینه های دندانپزشکی را ندارند و این در حالی است که سلامت دهان و دندان ارتباط مستقیم با افزایش سرانه سلامت جامعه دارد.

سخنگوی کمیسیون شوراها وامور داخلی مجلس با بیان اینکه بی توجهی به سلامت دهان ودندان ،عواقب بسیار بدی برای دیگر عضوهای بدن در پی دارد تصریح کرد: یکی از راهکارهای اساسی برای ارتقا سلامت بهداشت دهان و دندان، غربالگری فراگیر است البته این مهم نیازمند حمایت‌های بیمه ای در کشور است.

سلیمی گفت: عفونت های دهان ودندان منشا برخی از بیماریها است بنابراین الزام آور است که برای کاهش هزینه درمان و در مقابل افزایش سرانه سلامت فکری اساسی برای کاهش هزینه های سرسام آور دندانپزشکی در حوزه بهداشت ودرمان شود، بها دادن به شرکتهای دانش بنیان و استفاده از تجهیزات داخلی راهکاری اساسی و بسیار مولد در حوزه کاهش هزینه دندانپزشکی در حوزه بهداشت و درمان تلقی می شود.

وی افزود: هزینه سرسام آور دندانپزشکی مانع  مراجعه بیماران به دندانپزشک برای رعایت بهداشت و  سلامت دهان ودندان است، اجرای کامل طرح تحول سلامت راهکارهای اساسی برای پیشگیری ازبیماری های دهان ودندان است.
 
به گزارش خبرگزاری خانه ملت این نماینده مردم در مجلس دهم در پایان اضافه کرد: مسئله حمایت  از تولید داخلی و تهیه تجهیزات مورد نیاز دندانپزشکی در راستای حفظ سلامت دهان و دندان مردم جامعه اهمیت زیادی دارد بنابراین در کشور ما نیز می بایست به حوزه تولید داخلی بها داد تا به جای واردات  تجهیزات خارجی در حوزه دندانپزشکی  با استفاده از توان  تولید کنندگان داخلی، سطح کیفی تولید مواد  اولیه دندانپزشکی رادر کشور ارتقا دهیم.

پایان پیام/

مطالب مشابه