بررسی پیش نویس چهار سند امنیت غذایی
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، علیرضا رییسی در جلسه هماهنگی به منظور برگزاری شانزدهمین نشست شورای عالی سلامت و امنیت غذایی با تاکید بر جایگاه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی در حل مشکلات سلامت کشور، گفت: با توجه به مخاطرات منطقه، از جمله مشکلاتی که در  کشورهای همسایه به علت بیماری های واگیردار برای سلامتی جامعه ایران بالقوه وجود دارد، جایگاه این شورا در مواجهه با این مشکلات بسیار مهم است. 

وی افزود: اجرای سند ملی کنترل بیماری های غیر واگیر NCD ، کنترل ریسک فاکتورها، کاهش مصرف نمک، کنترل غذاهای فرآوری شده، همگی مواردی هستند که شورا در سیاستگذاری و ابلاغ آنها به دستگاه ها نقش اساسی دارد.

در ادامه این جلسه که با حضور رییس دبیرخانه شورای عالی سلامت و امنیت غذایی و محمدرضا شانه ساز سرپرست سازمان غذا و دارو و جمعی از مدیران کل معاونت بهداشت برگزار شد، پیش نویس چهار سند؛ امنیت غذایی، سند اختصاصی غذایی برای هفت استان، سلامت روان و سند NCD مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

به گزارش وب‌دا شورای عالی سلامت و امنیت غذایی متشکل از اعضای همه دستگاه های مرتبط با سلامت است که شش وزیر در آن حضور دارند و ریاست آن با رییس جمهور و دبیر آن وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است.

پایان پیام/

مطالب مشابه