تامین و تخصیص ارز شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمدرضا شانه ساز، با اشاره به محوریت مسائل مطرح‌شده در جلسات قرارگاه سازمان غذا و دارو، اظهار کرد: جلسات قرارگاه هر هفته با حضور معاونان ارشد وزارتی، اعضای قرارگاه و در رأس آن مقام عالی وزارت برگزار می‌شود.

سرپرست سازمان غذا و دارو ادامه داد: تأمین و تخصیص ارز شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی از جمله مهم‌ترین مسائلی است که در این جلسه مطرح، مشکلات احتمالی بررسی و راهکارهایی با هماهنگی دقیق درون بخشی و برون بخشی ارائه می‌شود.

وی افزود: میزان تأمین و تخصیص ارز شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی در سه‌ماهه گذشته اعداد و ارقام قابل دفاعی است، این موضوع نشان می‌دهد که مشکلی برای تخصیص ارز نداشتیم و ارز مورد نیاز شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی تأمین‌شده است، بسیاری از موارد و مشکلات مطرح‌شده در جلسات قرارگاه ازجمله مسائل مرتبط به بانک مرکزی و کلان دولت توسط شخص وزیر پیگیری و برطرف می‌شود.

شانه ساز با اشاره به مشکل تأمین نقدینگی شرکت‌های تولیدکننده دارو و تجهیزات پزشکی، گفت: در حال حاضر مشکل نقدینگی بیشتر از ارز خود را نشان می‌دهد، به‌طوری‌که با توافق‌های صورت گرفته با گمرک برای دریافت حداقل اسناد برای تمدید، حتی بیشتر از یک‌بار تمدید می‌شود؛ چرا که به رغم تخصیص ارز و رسیدن آن به بانک‌های عامل، شرکت‌های دارویی و تجهیزات پزشکی با مشکل تأمین نقدینگی مواجه هستند.

سرپرست سازمان غذا و دارو تصریح کرد: در جلسات قرارگاه مقرر شد پیگیری‌هایی در مورد تأمین نقدینگی شرکت‌های تولیدکننده دارو و تجهیزات صورت گیرد تا در بعد نقدینگی هم بتوانیم به این شرکت‌ها کمک کنیم.

به گزارش مهر وی در پایان اضافه کرد: یکی دیگر از موارد مطرح‌شده در جلسات قرارگاه موضوع اولویت تخصیص ارز است که مقرر شد سازمان غذا و دارو در جلسات آتی گزارشی را آماده کند تا در مورد اولویت‌های دارو و تجهیزات پزشکی تصمیم‌گیری شود.

پایان پیام/

مطالب مشابه