طرح بسیج ملی کنترل فشار خون امروز به پایان می‌رسد
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حمید انصاری درباره آخرین وضعیت اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون توضیح داد: از ابتدای این طرح تا صبح امروز در کشور فشار خون بیش از ۲۹ میلیون نفر ثبت شده است. 

عضو کمیته اجرایی بسیج ملی کنترل فشار خون ادامه داد: از مجموع این تعداد ۴۵۶ هزار نفر از هموطنان فشار خون خود را در سامانه خوداظهاری به نشانی Salamat.gov.ir ثبت کردند. 

وی افزود: همچنین بیش از ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار مورد فشار خون هموطنان در ایستگاه‌های ثابت و سیار سنجش فشار خون تاکنون ثبت شده است، از این تعداد بیش از ۲۰ میلیون ثبت در سامانه یکپارچه سیب انجام شده است. 

انصاری گفت: طی روزهای گذشته شاهد فعالیت گسترده ایستگاه‌های ثابت و سیار سنجش فشار خون در تمام نقاط کشور بوده‌ایم توضیح داد:  ۱۳ هزار و ۷۳۳ ایستگاه در این طرح اقدام به کنترل فشار خون هموطنان کرده‌اند. 

به گزارش فارس عضو کمیته اجرایی بسیج ملی کنترل فشار خون در پایان اضافه کرد: تمام مراکز جامع سلامت شهری، روستایی،‌پایگاه‌های سلامت،‌خانه‌های بهداشت و ایستگاه‌های ثابت و سیار در سراسر کشور تا پایان امروز اقدام به سنجش اقدام فشار خون هموطنان می‌کنند و افراد می‌توانند با مراجعه به این ایستگا‌ه‌ها فشار خون خود را بسنجند.

پایان پیام/

مطالب مشابه