بسیج ملی کنترل فشارخون موفق‌ترین پروژه‌ حوزه سلامت در کشور است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، کیانوش جهانپور اظهار کرد: اجرای بسیج ملی کنترل فشارخون یکی از موفق‌ترین پروژه‌های حوزه سلامت در کشور و حتی در سطح بین‌المللی محسوب می‌شود.

مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت ادامه داد: در این طرح فشارخون ۷۵ درصد از افراد بالای ۳۰ سال کنترل و مورد سنجش قرار گرفت و تمام افراد جامعه هدف از شمالی‌ترین نقطه کشور تا جنوبی‌ترین منطقه ایران و حتی مردم عشایر و روستایی زیر پوشش طرح قرار گرفتند و به نوعی یک نقطه عطف در تاریخ حوزه سلامت کشورمان محسوب می‌شود.

وی افزود: در اجرای طرح بسیج ملی کنترل فشار خون بسیاری از مراکز تجهیز شده‌اند و ۱۸ هزار خانه بهداشت و ۱۳ هزار ایستگاه ثابت و سیار در طول مدت یک ماه فعالیت داشتند.

جهانپور گفت: دستگاه‌های کنترل فشار خون مورد استفاده در طرح بسیج ملی به وسیله ۶ تولید کننده داخلی تامین شده و بر اساس بخشنامه وزیر بهداشت، واردات دستگاه‌هایی که مشابه آن در تولید داخل وجود دارند، ممنوع است مگر در مواردی که تولید داخل کفاف نیاز بازار کشور را نمی‌دهد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان مدیرکل روابط عمومی وزارت بهداشت در پایان اضافه کرد: همچنین در طرح بسیج ملی کنترل فشار خون، دستگاه‌های کنترل فشار خون مراکز حوزه بهداشت و درمان نوسازی شده است.

پایان پیام/

مطالب مشابه