توسعه توریسم سلامت نیازمند ایجاد یک پروتکل قانونی است
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، حیدرعلی عابدی درباره وضعیت گردشگری سلامت در کشور گفت: گردشگری سلامت دارای ساختار رسمی و محتوایی است، بدین معنا که ساختارهای رسمی در گردشگری سلامت متشکل از سازمان هایی است که به طریق تخصصی و منحصرا بر روی  مسائلی از جمله اعزام پذیرش و ترخیص بیمار فعالیت می‌کنند.
 
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: وجود متخصص و مراکز تشخیصی درمانی کارآمد که بتواند نیازهای افراد متقاضی درمان را به شکل صحیح و با کوتاه ترین زمان ممکن برآورده کند، در  حوزه پزشکی جمهوری اسلامی ایران مهیا است، ما از  نظر محتوای گردشگری سلامت بسیار کارآمد  هستیم زیرا ما تمام ابزارهای لازم را برای پشبرد دانش فنی در حوزه پزشکی در اختیار داریم. 

وی افزود: ایران دارای آزمایشگاه‌های مجهز و مراکز تشخیص درمانی بسیار تخصصی در حوزه پزشکی است و این در حالی است که مراجعات تصادفی و غیر رسمی بیماران خارجی با توسعه گردشگری سلامت به نوعی ساماندهی می شود.
 
عابدی گفت: ساختار نظام‌مند در گردشگری  سلامت نیازمند ایجاد یک پروتکل میان وزارتخانه های امورخارجه، بهداشت و درمان و معاونت گردشگری است تا متولیان صدور مجوز، نظارت برخدمات گردشگری، ارائه تسهیلات خدمات ویزایی و اقامتی به تفکیک مشخص شوند بنابراین به سادگی می‌توان با این شرایط توریست سلامت را ساختارمند کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت این نماینده مردم در مجلس دهم در پایان اضافه کرد: خلاء ایجاد ساختار نظام‌مند در گردشگری سلامت مشهود است، هدفمند شدن گردشگری سلامت و ساماندهی مراجعات تصادفی و غیر رسمی در حوزه توریست سلامت نیازمند ترسیم یک پروتکل میان وزارتخانه  های بهداشت ودرمان، خارجه ومعاونت گردشگری است.

پایان پیام/

مطالب مشابه