ضرورت اطلاع رسانی و ارتقای سواد سلامت جامعه از طریق رسانه ها
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، کوروش فرزین در نشست مشورتی مسئولان روابط عمومی ادارات کل بیمه سلامت سراسر کشور با مدیران ارشد ستاد که از طریق ویدئو کنفرانس برگزارشد گفت: خوشبختانه طی دو سال گذشته نقش روابط عمومی در سازمان بیمه سلامت درمقایسه با سنوات پیشین پررنگ تر شده است.

معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت ادامه داد: به طورحتم حوزه روابط  عمومی وظایف بسیاری برعهده دارد و این موضوع نیازمند افزایش هماهنگی های فکر و عملیاتی سازمان و ادارات کل استانی است.

وی افزود: علی رغم ضرورت اطلاع رسانی و ارتقای سواد سلامت جامعه از طریق رسانه ها، ارتباط  رو در رو و مستقیم با مردم امری ضروری و اجتناب ناپذیر و نیازمند توجه است که به دلیل تراکم و پراکندگی وظایف همکاران روابط عمومی کمتر به آن توجه شده است.

فرزین با اشاره به اینکه روابط عمومی ها باید به پیگیری مشکلات مراکز درمانی و دفاتر پیشخوان ورود جدی کنند اظهار داشت: کیفیت ارائه و نوع خدمت در دفاتر پیشخوان و تکریم ارباب رجوع  از جمله  مواردی است که با نظر سنجی های مستمری که انجام می شود باید مورد توجه قرار گیرد.

معاون بیمه خدمات سلامت سازمان بیمه سلامت گفت: اطلاع رسانی درباره حقوق شهروندی و حقوق بیمه شدگان توسط سازمان بیمه سلامت از اهمیت بسزایی برخوردار است، ضمن اینکه ارتباط با روابط عمومی بیمارستان ها و دانشگاه ها با توجه به مشترکاتی که  در فعالیتها دارند هم پیشنهادی است که می توان درباره آن اندیشید.

وی اظهار کرد: ما انتظار نداریم که روابط عمومی صرفا منتشر کننده موفقیتهای سازمان متبوع خود باشند بلکه درخصوص انعکاس مشکلات مراکز طرف قرارداد و گیرندگان خدمت نیز باید به همان شدت فعال باشند.

به گزارش روابط عمومی بیمه سلامت فرزین در پایان اضافه کرد: امیدواریم روابط عمومی ها درساختار جدید ادارات کل استانی پررنگ تردیده شده و جایگاه این حوزه از لحاظ اداری نیز ارتقاء پیدا کند.

پایان پیام/

مطالب مشابه