در تمام عرصه‌ها و مشاغل شاهد انجام اعمال خلاف هستیم
به گزارش پایگاه خبری پزشکان و قانون (پالنا)، محمدرضا شمس اردکانی، در این مراسم، با قدردانی از اقدامات پیگیرانه و مجدّانه دکتر خدادوست در راستای حفظ و ارتقای جایگاه طب ایرانی،‌ گفت: دکتر خدادوست شایسته بالاترین تقدیرها و بزرگداشت‌ ها است، چراکه همواره در تمام تصمیمات و اقدامات حضور داشته است و در زمانی که همه طب سنتی را تنها گذاشتند، ايشان اين طب را رها نکرد.

مشاور وزیر و مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت شارلاتانیزم را تنها مختص حوزه طب سنتی ندانست و افزود: در تمام عرصه ‌ها و مشاغل شاهد انجام اعمال خلاف هستیم، اما این موجب نمی‌شود که تمام فعالان آن عرصه مورد بازخواست و هجمه واقع شوند.

وی افزود: مساله مهم، کاهش تعداد و نسبت خلافکاران است و این تنها با افزایش تعداد متخصصانی که در حلقه طب سنتی علمی مشغول به فعالیت هستند، تحقق می‌ یابد.

در ادامه محمود خدادوست، سرپرست سابق دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت نیز با قدردانی از حضور پرشور متخصصان و اعضای هیات علمی و زحمات برگزارکنندگان مراسم، گفت: تلاش ما برای حفظ طب ایرانی در نظام سلامت، به پشتوانه حمایت‌های معنوی استادان بزرگ و پیشکسوتانی انجام می‌شد که ذی‌ نفع این حوزه نبودند، اما برای ارتقای آن فعالیت می‌کردند و می‌توان آنها را پرچمداران اصلی طب ایرانی نامید.

خدادوست گفت: دکتر شمس اردکانی یکی از این پرچمداران است و زحمات ایشان در راه‌اندازی آکادمیک رشته طب ایرانی، بر هیچ کس پوشیده نیست.

وی با گرامی‌داشت نام استاد مرحوم محمدمهدی اصفهانی، اظهار كرد: ایشان سنگ صبور واقعی در ناملایمات بودند و همواره با دعوت به آرامش و صبوری، ما را به ادامه مسیر پیش رو تشویق می‌ کردند.

سرپرست سابق دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت با ذکر نام، از دیگر بزرگان و پیشکسوتان حوزه طب ایرانی نیز یاد کرد و با تاکید بر تلاش برای برافراشته ماندن پرچم طب ایرانی، افزود: باید بکوشیم پرچمداری اصلی در نظام سلامت، به دست دانش‌ آموختگان طب ایرانی بیفتد و با عمل به رسالت خود در توسعه طب ایرانی به‌ عنوان یک مکتب طبی موثر و کم‌هزینه و مبتنی بر باورهای مردم که می‌تواند به حوزه سلامت کمک کند، یک خدمت ایمن و موثر و به دور از افراط و تفریط را به مردم هدیه کنیم، زیرا اگر نتوانیم به نیاز مردم پاسخ دهیم، فضا را به افراد بدون صلاحیت که با اهداف مادی وارد این حوزه شده‌اند، می‌ سپاریم.

به گزارش وب‌دا وی در پایان با قدردانی از زحمات مسئولان و مدیران ارشد چه در سطح دانشگاه‌ها و چه در وزارت بهداشت در دوران مسئولیت خود و ابراز خوشحالی از سپردن پرچم طب ایرانی به یکی از پیشکسوتان اصلی این حوزه، تاکید کرد: حتما همه به‌ عنوان سربازان این مکتب طبی وظیفه داریم در ادامه مسیر، در کنار استاد دکتر شمس و دیگر استادانی که در این مسیر همواره همراه ما بودند و در ادامه مسیر هم حتما ما را همراهی می ‌کنند، در حد توان و بضاعت خود کمک کنیم تا بتوانیم آنچه را به صلاح نظام سلامت و مردم و جامعه است، محقق سازیم.

پایان پیام/